Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Murdochův deník pro iPad neuspěl. The Daily končí

Média

  16:17aktualizováno  16:47
LONDÝN/PRAHA - Rupert Murdoch si od prvního deníku určeného speciálně pro tablety iPad sliboval mnohé. Po 22 měsících od prvního čísla ale deník The Daily přestane 15. prosince vycházet.

Rupert Murdoch představil The Daily, deník pro iPad. foto: Reuters

Podle serveru Politico zaměstnanci přejdou do deníku New York Post. "Bohužel, nedokázali jsme najít dost velké publikum dost rychle na to, abychom dokázali tento obchodní model dlouhodobě udržet," uvedl v prohlášení Murdoch. Také poděkoval všem lidem za "tvrdou práci."

"Vezmeme to nejlepší, co jsme se naučili v The Daily, a využijeme to v našich dalších titulech," uvedl Murdoch. Poslední číslo vyjde 15. prosince.

The Daily byl po celou dobu existence prodělečný. A to i navzdory tomu, že v únoru 2011 Murdoch tvrdil, že náklady budou nízké, a on se neobává, že by si na sebe The Daily nedokázal vydělat. 

Deník byl dostupný jen v USA

Zaujmout čtenáře se mu ale nakonec nepodařilo, má kolem sto tisíc předplatitelů. Aby nebyl ztrátový, potřeboval by nejméně půl milionů platících čtenářů. Deník, který odborníci při uvedení označovali za možnou cestu k oživení skomírajících prodejů novin, nezaujal ani inzerenty.

Předplatné deníku stojí buď 99 centů (kolem 20 korun) týdně anebo 39,99 dolaru (asi 800 korun) ročně. Kromě iPadu si jej lidé mohou číst i na telefonech iPhone a jednom modelu tabletu s operačním systémem Android. Titul je dostupný jenom ve Spojených státech.

ČTĚTE TAKÉ:

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat