Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Murdochův deník pro iPad neuspěl. The Daily končí

Ekonomika

  16:17aktualizováno  16:47
LONDÝN/PRAHA - Rupert Murdoch si od prvního deníku určeného speciálně pro tablety iPad sliboval mnohé. Po 22 měsících od prvního čísla ale deník The Daily přestane 15. prosince vycházet.

Rupert Murdoch představil The Daily, deník pro iPad. foto: Reuters

Podle serveru Politico zaměstnanci přejdou do deníku New York Post. "Bohužel, nedokázali jsme najít dost velké publikum dost rychle na to, abychom dokázali tento obchodní model dlouhodobě udržet," uvedl v prohlášení Murdoch. Také poděkoval všem lidem za "tvrdou práci."

"Vezmeme to nejlepší, co jsme se naučili v The Daily, a využijeme to v našich dalších titulech," uvedl Murdoch. Poslední číslo vyjde 15. prosince.

The Daily byl po celou dobu existence prodělečný. A to i navzdory tomu, že v únoru 2011 Murdoch tvrdil, že náklady budou nízké, a on se neobává, že by si na sebe The Daily nedokázal vydělat. 

Deník byl dostupný jen v USA

Zaujmout čtenáře se mu ale nakonec nepodařilo, má kolem sto tisíc předplatitelů. Aby nebyl ztrátový, potřeboval by nejméně půl milionů platících čtenářů. Deník, který odborníci při uvedení označovali za možnou cestu k oživení skomírajících prodejů novin, nezaujal ani inzerenty.

Předplatné deníku stojí buď 99 centů (kolem 20 korun) týdně anebo 39,99 dolaru (asi 800 korun) ročně. Kromě iPadu si jej lidé mohou číst i na telefonech iPhone a jednom modelu tabletu s operačním systémem Android. Titul je dostupný jenom ve Spojených státech.

ČTĚTE TAKÉ:

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat