Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Murdochův deník pro iPad neuspěl. The Daily končí

Ekonomika

  16:17aktualizováno  16:47
LONDÝN/PRAHA - Rupert Murdoch si od prvního deníku určeného speciálně pro tablety iPad sliboval mnohé. Po 22 měsících od prvního čísla ale deník The Daily přestane 15. prosince vycházet.

Rupert Murdoch představil The Daily, deník pro iPad. foto: Reuters

Podle serveru Politico zaměstnanci přejdou do deníku New York Post. "Bohužel, nedokázali jsme najít dost velké publikum dost rychle na to, abychom dokázali tento obchodní model dlouhodobě udržet," uvedl v prohlášení Murdoch. Také poděkoval všem lidem za "tvrdou práci."

"Vezmeme to nejlepší, co jsme se naučili v The Daily, a využijeme to v našich dalších titulech," uvedl Murdoch. Poslední číslo vyjde 15. prosince.

The Daily byl po celou dobu existence prodělečný. A to i navzdory tomu, že v únoru 2011 Murdoch tvrdil, že náklady budou nízké, a on se neobává, že by si na sebe The Daily nedokázal vydělat. 

Deník byl dostupný jen v USA

Zaujmout čtenáře se mu ale nakonec nepodařilo, má kolem sto tisíc předplatitelů. Aby nebyl ztrátový, potřeboval by nejméně půl milionů platících čtenářů. Deník, který odborníci při uvedení označovali za možnou cestu k oživení skomírajících prodejů novin, nezaujal ani inzerenty.

Předplatné deníku stojí buď 99 centů (kolem 20 korun) týdně anebo 39,99 dolaru (asi 800 korun) ročně. Kromě iPadu si jej lidé mohou číst i na telefonech iPhone a jednom modelu tabletu s operačním systémem Android. Titul je dostupný jenom ve Spojených státech.

ČTĚTE TAKÉ:

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Mohlo by vás zajímat