Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Mzdy rostou nejpomaleji za 8 let

V Česku je stále draho. Kupní síla Čechů se sice zatím nezmenšuje, ale neustávající nárůst cenové hladiny způsobuje, že reálné mzdy občanů rostou nejpomaleji za posledních osm let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Surfer

Re: PLATY OK, ALE CENY V ČR JSOU JEN LICHVA A PODVOD

Nemáš pravdu, mladíku, když říkáš, že ceny v Německu v eurech jsou stejné jako byly dřív v době DM: kurz marky k euru byl stanoven  takto: 1 Euro za 1,95583 DM. A teď si představ, že to, co kdysi stálo např. 2,50 DM stojí dneska 2,50 euro, což je skoro dvojnásobek. Tyto ceny vzrostly hlavně u potravin a benzínu. Dnes stojí litr benzínu v Německu v průměru 1,50 euro. Kde jsou ty časy, kdy se kupoval benzín za 0,90 pfeniků. Proto nastala taková situace, že lidem v Německu je už i drahá dovolená a tudíž hotely v Praze zejí prázdnotou.

0/0
12.8.2008 3:08

MAR

Re: Bôhm si dělá srandičky,nebo to myslí vážně?!

Inflace = ceny rostou, to dá snad rozum, ne? A čím víc porostou mzdy, tím bude inflace vyšší, protože to zboží v akci, mámo, prostě musíme koupit!

0/0
11.8.2008 21:57

MAR

Re: žádné překvapení

Přesně tak, vláda s tím má houby co do činění...

0/0
11.8.2008 21:55

pozorovatel

Re: PLATY OK, ALE CENY V ČR JSOU JEN LICHVA A PODVOD

Nechapu, kde lidi prichazeji k tomu nesmyslu, ze jsou v Nemecku  ceny v Eurech stejne, jako byly predtim v DM. Neco od te doby podrazilo, neco se slevnilo, neco zustalo stejne. Vetsinou zdrazeni nema co docineni s Eurem jako takovym, ale s inflaci a hlavne rustem cen za energii a s ni spojene sluzby. Kdyz odecteme energii a lonske zdrazovani nekterych potravin tak se da rict, ze sli naopak ceny dolu.

0/0
11.8.2008 0:51

mmf

mzdy rostou nejpomaleji za 8 let

Pokud tak nazveme jev obdobný , jako když zarůstá vous pod kůži , pak máme správnou podobu titulku :

MZDY SE NEUSTÁLE SNIŽUJÍ  JAK  INFLACÍ , TAK KATASTROFICKÝM ZVYŠOVÁNÍM CEN VŠEHO ZBOŽÍ A SLUŽEB A ENERGIÍ.

Popisovat "růst důchodů"  je asi pod soudnost člověka .  Máme tady pořád jeden kolotoč dezinformací v lepším případě a v tom horším už jen samé lži .

0/0
10.8.2008 11:25

Malaya

Re: Re: PLATY OK, ALE CENY V ČR JSOU JEN LICHVA A PODVOD

Tak jest.

0/0
10.8.2008 10:01

Genius172

CENZURA

Najrychlejsie rastu mzdy schopnym a uspesnym magorom.

Genius172

0/0
9.8.2008 14:47

pepik

nechapu

citace: "Za rostoucí inflací stojí především zvyšování cen zemního plynu, cigaret nebo dovolených. "

Takze kdyby koruna nebyla tak silna, tak inflace bude jeste vyssi? To jako treba 15%???

Plyn dovazime za EURa, na dovolenout jezdime za EURa, nebo ze by to tahli jen ty cigerety? :))

Vzdyt se prece tvrdilo, ze diky silne korune bude levna dovolena a nakonec ceny dovolenych tahnout inflaci vzhuru!

0/0
9.8.2008 12:24

Haviř Vodka

článek

Ten článek je kontraproduktivní a mohl ho napsat jen osel, prý kupní síla neklesá, běžte se zeptat obchodníků o kolik jim klesly tržby, i statistiky to potvrzují, takže tiskvý orgán modré mafiánské strany nezklamal, vítězíme i když jsme v pr,?deli. Jen tak dál modří soudruzi, jednou díky vládě myrdy Černomyrdina gulovaného se vté pasti objevíme.(Y)

0/0
9.8.2008 11:54

Ronaldo

Mzdy rostou rychle

Pohybuju se v oboru, mzdy rostou zvlášť u některých pozic či v některých oborech opravdu hodně rychle, zejména při nástupech nových pracovníků. PRoto se také vyplatí tak 1x za 3-4 roky vyměnit firmu (až na vyjímky). Mzdy rostou dokonce tak rychle, že to už spoustě firem začíná působit problém. Firma si na úrovni centrály udělá udělala mzdový rozpočet na konkr. pozici, vycházela z čísel, kolik se na dané pozici v průměru bralo min. rok, přihodila třen a10-15% a přesto zjišťuje, že za takových podmínek vzhledem k nedostaku kvalitních kandidátů na českém trhu, často téměř vůbec nemůže obsadit a působí to ohromné přoblémy přesvědčit zahr. centrály k navýšení rozpočtů v průběhu roku, ale mzdová očekávání nových lidí rostou fakt raketově a jelikož těm dobrým ty peníze z důvodů velké poptávky a malé nabídky na trhu někdo nakonec dá, jsou k tomu nakonec tlačeni všichni...

0/0
9.8.2008 10:26

xxx

Re: v přepočtu na Euro

vo nic, akorát, že v obchodě chtějí koruny a nebo euro přepočítané na koruny

0/0
9.8.2008 10:11

Břeněk

Re: PLATY OK, ALE CENY V ČR JSOU JEN LICHVA A PODVOD

Pane Johny, Vy jste si přeci dal odpověď na Vaši otáku sám. Je to právě ten šlendrián, lenost, zlodějna ve všech vrstvách společnosti (staré heslo, "kdo neokrádá stát, okrádá rodinu" se změnilo na "když si nenakradete, tak si nepomůžete"), což způsobuje nižší životní úroveň promítáním do vyšších cen. Jeden zajímavý příklad. Jistá kanadská firma chtěla mít část výroby pro evropský a západoazijský trh v Evropě. Jelikož v Polsku měli jakousi továrnu jak místem, tak částí strojního vybavení vhodnou a také daleko nižší mzdy než v Kanadě,  firma rozjela výrobu v Polsku. Po 6 letech to tam zapakovali a převeli výrobu kam? Kdo hádal na Rumunsko, Ukrajinu či Vietnam hádal špatně. Výroba byla převedena do platově  "drahého" Švédska. Kanaďani přišli na to, že ty nízké mzdy v Polsky byly více než "zneutralizovány" místním šlendriánem, rozkrádáním, časově nespolehlivou dopravou, neúměrným poškozováním zboží při dopravě, příliš mnoho zmetků atd atd, suma sumárum, výroba sice dražší ve Švédsku, ale ty okolní a velmi podstatné náklady ve Švédsku nižší, o kvalitě a spolehlivosti výrobků ani nemluvě. Největší gól na celé situaci je ten, že zboží oné firmy, nyní vyrobené ve Švédsku a dovážené do Polska, se v Polsku prodává o něco laciněji než bylo zboží dříve v samotném Polsku vyrobené:-(

0/0
9.8.2008 9:58

jim

v přepočtu na Euro

mzdy vylétly o 30 procent... tak vo co jde ?

0/0
9.8.2008 9:47

to jo

Re: Bravo Topolánku!

:-D

ty jejich deformy jsou naprosto zhovadiléRv

0/0
9.8.2008 9:44

NM

Re: Bôhm si dělá srandičky,nebo to myslí vážně?!

Teď je řada i na tobě, bohužel. Vstávat a začít makat. Tu pohádku o těch pečených holubech už dej malým dětem, jsi na ni trochu velký.

0/0
9.8.2008 9:44

Myrek s gulama

Bravo Topolánku!

Takže nám klesá růst HDP o 30%. Ale neklesejme na mysli, něco i roste... např. nezaměstnanost a inflace.

A dokonce na tom nejsme tak špatně, Inflace je jedna z nejvyšších v Evropě:))) Je vidět, že Klausův výběr centrálních bankéřů a vynikající ekonomické reformy soudruhů z ODS nás nezadržitelně přivedou k blahobytu. Komunisti nás vedli do prdele 40 let. Topolánek našel zkratku.

0/0
9.8.2008 9:25

sk

žádné překvapení

Já se inflaci moc nedivím... Tolik peněz, které si lidi jsou chopni napůjčovat, tedy ty které se měly v ekonomice objevit v příštích např. 10 letech... Jaké jiné důsledky to asi může mít?????

Můžeme sice nadávát na koho chceme, ale podle mě si to způsobujeme vlastním chováním. A každý měl začít u sebe...

0/0
9.8.2008 9:02

Václav L.

Bôhm si dělá srandičky,nebo to myslí vážně?!

Inflace cca.7%,koruna zpevňuje,ale ceny neklesají,naopak! Platy a mzdy rostou,ale jak komu!Pohádky o rostoucí životní úrovni jsem slyšel již od soudruha Bilaka,takže nic nového pod sluncem!Vašnostové,je to zde před ekonom.průserem, a můžete si to lakovat třeba na růžovo,tak vám to bude prd platný!!!

0/0
9.8.2008 7:20

souhlas

Re: PLATY OK, ALE CENY V ČR JSOU JEN LICHVA A PODVOD

je to tak, jaképak zlaté české ručičky, je to bohužel humusárna,

nevzdělanost a chtivost řemeslníků se projevuje všudeRv

jinak je průser, že lidem spořícím na penzi vklady sežere inflace, takže je to leda naivní, blbá, neživotná ptačí politika:-P

0/0
9.8.2008 7:16

Papouch

Re: Tahhle vláda všechno podělala

a co nespokojenym brani se prestehovat do nektereho skandinavskeho socialniho raje?

0/0
9.8.2008 2:05

Johny

PLATY OK, ALE CENY V ČR JSOU JEN LICHVA A PODVOD

Pro růst mezd zde příliš prostor opravdu není. Nízká produktivita práce (kromě Prahy), lenost lidí, neskutečný šlendrián řemeslníků a dělníků. Dnes seženu skoro za stejné peníze neporovnatelně pečlivější a profesionálnější Němce, kteří si navíc práce váží. Co však vůbec nechápu, je růst cen. Vždyť tu již pomalu vše stojí 2x tolik co v Německu, minimálně u potravin, šatstva, ale třeba i spotřebičů do kuchyně to platí na 100% a to i přesto, že v Německu jsou ceny v Eurech stejné jako byly dřív v DM. U nás jsou při tom vstupní náklady daleko nižší (nájmy, energie). A servis včetně ochoty tu stojí většinou za houby. Věřte, že situaci znám velmi podrobně a přímé porovnání mám několikrát do roka řadu let.

0/0
9.8.2008 0:46

Vidoucí

Re: Re: Tahhle vláda všechno podělala

Za vlády ODS je to stejné jak bylo za vlády komunistů: Lidf jásá, ale lidi jsou n.a.s.r.a.n.ý

0/0
9.8.2008 0:18

PL

Reálné mzdy většině lidí klesly

Mzdy rostly jen manažerům, to je holt ta reforma. Sláva jejím autorům.

0/0
9.8.2008 0:16

NM

Re: Tahhle vláda všechno podělala

Copak se ti nelíbí, ty lide? Konkrétně.

0/0
8.8.2008 22:49

Álois Gustavson

Re: Měli by si to naši vážení

proč? zaměstnanci v roli manažerů by věděli, co dělat? Sehnali by práci pro manažery (nyní zaměstnance)? Kopat výkopy může i manažer, ale sehnat práci pro partu kopáčů kopáč velmi často nezvládne (čest vyjímkám). Hnidopichy prosím, aby to nebrali doslova - ale opravdu bych chtěl vidět "kopáče" na jednání o smlouvě ohledně práce pro partu lidí...

Práce "kopáčů" si velmi vážím - živí mě, totiž - zároveń ale nejde srovnávat práci manažera a práci "kopáče". Je to totiž úplně o něčem jiném. A tak, jako jsou špatní manažeři jsou i špatní kopáči....

0/0
8.8.2008 22:22

jouda

Re: Tahhle vláda všechno podělala

Koho máš na mysli?:-P

0/0
8.8.2008 21:40

jaw

Měli by si to naši vážení

analytici ,poradci, manažeři, lobisté vyměnit se zaměstnanci a pak by mohli něco říkat!

0/0
8.8.2008 21:39

Tono

Tahhle vláda všechno podělala

a bude hůř,lidi jic už mají plné zuby(Y)

0/0
8.8.2008 21:02

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...