Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Objevila se první mobilní hra s Krtečkem. Další mají následovat

Média

  19:23aktualizováno  19:23
PRAHA - Na trhu je první mobilní hra s postavičkou Krtka založená na ilustracích Zdeňka Milera. První ze série krtkovských her pod názvem "Krtek v létě" je zatím dostupná pro platformu iOS od Apple. Verze pro Android a Windows budou následovat.

Krteček se dostal na mobilní telefony v nové hře s názvem Krtek v létě. foto: Zdroj: YouTube.com

Cílem her je podle autorů zprostředkovat dětem interaktivní zážitek z prostředí Krtečkova světa, mimo jiné za doprovodu zvuků. Tím je hra zajímavá i pro nejmenší děti. "Krtek v létě" umožňuje dětem objevovat různé situace z jeho příběhů. Úkolem hráče je najít předměty, které jsou ukryty v ilustrované scéně. Hra má několik úrovní.

ČTĚTE TAKÉ:

Silicon Jelly připravuje více her s tématikou Krtka. Všechny mají obsahovat vzdělávací prvky, které dětem ukážou, jak funguje svět kolem nich. Hry jsou určené pro děti ve věku od jednoho roku do pěti let.

Soudní spor o Krtečka

Prostřednictvím své společnosti Little Mole poskytuje licence k výrobě různých předmětů s populární postavičkou Krtečka vnučka výtvarníka Karolína Milerová. O práva na postavu Krtečka se ale vede soudní spor, dělá si na ně nárok i správkyně dědictví Zdeňka Milera Milena Fischerová.

Silicon Jelly je české nezávislé herní studio založené v roce 2011. Loni vydalo například úspěšnou mobilní hru Mimpi.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat