Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Čarování s nízkou cenou. Šéf Primarku vysvětluje, jak může prodávat tričko za 55 korun

Oblastní manažer pro Polsko, Slovinsko a Českou republiku Maciej Podwojski (15. června 2021) | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Premium Rozhovor
Dámská trička začínají na 55 korunách a sedm párů ponožek lze pořídit za 80 korun. Irský řetězec s levnou módou už před více než měsícem expandoval do Česka a v Praze otevřel svou první tuzemskou prodejnu. Oblastní manažer pro Polsko, Slovinsko a Česko Maciej Podwojski vysvětluje v rozhovoru pro Lidovky.cz, že si mohou dovolit prodávat zboží za nízké ceny, protože šetří mimo jiné na reklamě. „Polovinu všech našich prodejů tvoří základní kousky, jako jsou trička, ponožky nebo spodní prádlo,“ říká Podwojski.

Pražský Primark se nachází v novém objektu Květinový dům na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. K mání zde vedle oblečení pro dospělé a děti je i obuv, módní doplňky, spodní prádlo, ale také potřeby pro domácnost. Příští rok značka otevře další prodejnu v Brně.

Před Primarkem je i druhý den po otevření fronta
Na Václavském náměstí otevřel svou pobočku obchodní řetězec Primark.

Lidovky.cz: První dny po otevření Primarku v Praze se před obchodem tvořily dlouhé fronty. Očekával jste takový zájem zákazníků?
Konečně jsme mohli otevřít náš první obchod v Česku a máme radost z reakce zákazníků. Byl to pro nás obrovský milník. Navíc se nám podařilo dostat na ikonické Václavské náměstí, kde máme prodejnu o ploše 4600 metrů čtverečních. Zákazníci jsou rádi, že mají teď Primark blízko a nemusí za ním cestovat.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!