Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejdelší večery u televize mají Češi o nedělích, útercích a čtvrtcích

Média

  15:56
PRAHA - V hlavním vysílacím čase televizí, tedy mezi 19. a 23. hodinou, strávili letos Češi průměrně 85 minut, tedy zhruba hodinu a půl denně. Na základě dat z peoplemetrového měření v odbobí leden až srpen to zjistila společnost Mediaresearch.

Sledování televize foto: SamsungReprofoto

Dny, v jejichž závěru tráví obyvatelé Česka u televize nejvíc času, jsou neděle, úterý a čtvrtek. O nedělích je to 89,8 minuty, o útercích 88,7 minuty, o čtvrtcích 87 minut strávených večer před televizory.

Úterky a čtvrtky jsou přitom dny, kdy dvě nejsledovanější komerční stanice Nova a Prima zařazují své divácky nejúspěšnější seriály - Ordinaci v růžové zahradě, respektive Velmi křehké vztahy. Neděle na veřejnoprávní televize zase patří zpravidla solitérním dílům původní hrané tvorby.

"Nejméně času trávíme večer u televizních obrazovek naopak v pátek, kdy televizi v průměru sledujeme o devět minut méně než v nejúspěšnější neděli," zjistili výzkumníci. 

V létě se divácké zvyky částečně mění, stejně tomu bylo i letos. Častěji než mimo prázdniny tak lidé sedali k televizi i v pondělí a ve středu. Například v pondělí Nova letos přes léto reprízovala letitý seriál Chalupáři, který zajímal víc lidí, než probíhající podzimní Česko Slovenský SuperStar.

"Změna zahrnuje například přestávku oblíbených seriálů vysílaných právě ve večerních hodinách, nebo může signalizovat oblibu lidí prodlužovat si letní víkendy od čtvrtka odpoledne do nedělního večera, kdy se k televizním obrazovkám večer vrací a tráví s nimi více času oproti jiným dnům v týdnu," podotkla výzkumná firma k datům z léta.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat