Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejdražší byt v Česku? V centru Prahy s výhledem na synagogu za 80 milionů

Ekonomika

  11:11
PRAHA - Nejdražší byt, v němž za jeden metr čtverečný zaplatí budoucí majitel rekordních 421 tisíc korun, je nyní v nabídce pražské realitní kanceláře Svoboda & Williams. Apartmán za celkem 80 milionů korun vyrostl v objektu Celínka, raně funkcionalistického domu. Ten nyní prochází kompletní rekonstrukcí.

„Zatím jsem evidoval nejdražší plochu bytu za 340 tisíc korun za metr čtvereční v pražské Křemencově ulici,“ říká pro server Aktuálně.cz František Brož z portálu Cenovámapa.org.

Na střeše zahrada s výhledem na Hrad. Nový palác bude nejdražší v Praze

K luxusnímu bytu patří i velká terasa, ze které je výhled třeba na kostel svatého Ducha a Španělskou synagogu. Apartmán se nachází v nejvyšším patře domu zvaného Celínka, jenž stojí v pražské ulici Elišky Krásnohorské. Celý objekt vlastní firma PPH Eliska. Ta spadá pod rakouskou společnost East Advisors Vermögensverwaltung ze skupiny Julius Meinl.

V projektu má po úplné rekonstrukci vzniknout dalších 7 bytů a dva obchody. Ceny ostatních bytů vycházejí na zhruba 270 tisíc za metr čtverečný. Všichni budoucí majitelé navíc dostanou místo v automatickém parkovacím systému.

Doposud nejdražší prostory se v tuzemsku prodaly loni. Izraelský developer tehdy zaplatil 216 tisíc za metr čtverečný v domě, který stojí přímo naproti orloji na Staroměstském náměstí. Dohromady vydal přes 415 milionů.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat