Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejen Becherovka. "Aligátor" Zeman se stal tváří mobilu pro seniory

Slovensko

  12:43
PRAHA - Miloš Zeman se neostýchá sdělovat veřejnosti, jaké jsou jeho více i méně oblíbené značky rozličných výrobků. Léta je například s jeho jménem neodmyslitelně spjat bylinný likér z Karlových Varů. Virální úspěch Zemanova povolebního televizního vystoupení, ve kterém předvádí hrozivého aligátora, se nyní rozhodl pro svoji propagaci využít i prodejce mobilních telefonů pro seniory.

Telefony pro seniory Aligator využívají virálně šířícího se videa s Milošem Zemanem. foto: Reprofoto

Jakmile se video ze zpravodajství televize Prima začalo šířit českým internetem, prodejce telefonů Aligátor nelenil a fenomén využil ke svému zviditelnění. Zeman se totiž po sečtení výsledků prvního kola prezidentské volby velmi uvolnil a televizní reportérce velice expresivně předvedl predátora, jenž dal přístroji jméno.

„Jmenuje se Aligátor. Ten má červené stop tlačítko a já tento mobilní telefon používám pouze tehdy, když jedu na běžky. V zimě. A říkám si, co kdybych si zlomil nohu, a nechci umrznout, tak stisknu to červené tlačítko. Jinak ho nepoužívám,“ vysvětluje prezidentský kandidát v příspěvku, který se začal ihned na internetu parodovat a masově přeposílat.

Brzy se video objevilo i facebookovém profilu výrobce telefonu a později i jeho na oficiálních stránkách. Zároveň společnost Adart Computers, která telefony prodává, vyhlásila několik soutěží o nejlepší parodii a slogan k aktuálnímu „virálu“ sociálních sítí.

Server Lidovky.cz společnost oslovil s dotazem, zda byla spolupráce s Milošem Zemanem dopředu domluvená, nebo se jedná o dílo náhody, oficiální vyjádření od Adartu však zatím nepřišlo.

Zemanův pohon na becherovku

Není to přitom poprvé, kdy Miloš Zeman zviditelnil nějaký výrobek. Legendární je jeho obliba bylinného likéru Becherovka, s níž se Zeman netají ani v dokumentu Občan Havel, který zachytil jedno z jednání tehdejšího šéfa sociálních demokratů s prezidentem Václavem Havlem.

Zeman v něm požádá Havla ještě o jednoho panáka na odchod. „Víte, kolik becherovek jsme, pane prezidente, vypili v autobuse? Autobus jel na dvě pohonné hmoty – na naftu a becherovku,“ chlubí se lídr ČSSD na záběrech z roku 1996. Karlovarská likérka nicméně Zemana v reklamě nikdy oficiálně nevyužila.

Také známá Zemanova glosa o tom, že „slovenské pivo je dobré leda na proplachování zubních protéz“, způsobila značný rozruch. Zejména u dotčených pivovarníků na Slovensku.

V roce 2001 tak tehdejší premiér dostal basu piv od slovenského prezidenta. „Nedonesl jsem popradské, ale topoľčanské, abyste viděl, že máme také kvalitní pivo,“ uvedl tehdejší prezident Rudolf Schuster.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat