Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejmladší miliardářky na světě jsou sestry. Utrácejí za koně a módu

Ekonomika

  6:00
OSLO/PRAHA - Nejmladším miliardářkám na světě je pouhých 21 a 22 let. Alexandra a Katharina Andresenovy dohromady disponují bohatstvím v hodnotě 2,8 miliardy dolarů (v přepočtu téměř 58 miliard korun), což sestry letos již potřetí vyneslo do žebříčku nejbohatších lidí na světě. Žebříček minulý týden zveřejnil magazín Forbes.

Sestry Alexandra a Katharina Andresen. foto: Fred - Frédéric Boudin

Na 1650. příčce se objevily díky svému otci, jenž je majitelem norské investiční společnosti Ferd. Ta vlastní soukromé kapitálové fondy, několik nemovitostí a podíly v řadě norských firem. Johan Andresen přitom na dcery přepsal 42procentní podíl své firmy už v roce 2007. Tedy v době, kdy sestrám bylo jedenáct a deset let.

Bohatství rodiny ovšem sahá ještě před rok 1849, kdy praprapradědeček dívek Johan Henrik Andresen koupil továrnu na výrobu tabáku. Dědicové se ale v roce 2005 svého podílu v podnikání s cigaretami vzdali a prodali ho za téměř 500 milionů dolarů (v přepočtu asi 10,3 miliardy korun).

Pro firmu pracovat nechtějí

Sestry Andresenovy prý práci v rodinné společnosti neplánují a o své budoucnosti mají vlastní představu. Alexandra je profesionální jezdkyní parkuru norského národního týmu. Navíc od začátku tohoto roku žije miliardářka na Floridě a je zasnoubená s Joachimem Tollefsenem, profesionálním bojovníkem ve smíšeném bojovém umění MMA.

Její sestra Katharina nyní studuje sociální vědy na vysoké škole Amsterdam University College a od února je stážistkou ve společnosti Ernst & Young, která se věnuje daňovému poradenství. Během tříměsíční praxe se chce prý Katharina věnovat projektům zaměřeným na rodinné podnikání či ženy v byznysu.

Starší sestra je však v Norsku známá i kvůli potížemi se zákonem. Loni Katharinu v jejím Audi Q3 zastavila policie, která zjistila, že řidička je pod vlivem omamných látek. Povolenou míru alkoholu dědička překročila až trojnásobně. Neminula ji tak pokuta ve výši 30 tisíc dolarů (asi 621 tisíc korun) a na více než rok jí byl odebrán řidičský průkaz.

Více o volném čase obou sester lze vyčíst z jejich instagramových účtů. Rády utrácejí za exotické dovolené. Nedávno navštívily třeba Indii, Belize či Galapágy. Kromě cestování se starší Katharina ráda chlubí nákupy luxusního zboží.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat