Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejoblíbenější moderátoři? Ti z České televize, říká průzkum

Slovensko

  13:21
Nejoblíbenější moderátory má v tomto roce Česká televize, ukázal každoroční průzkum společnosti UPC. Lidé z ČT zvítězili ve všech sledovaných kategoriích: zpravodajství, sportovní pořady, diskusní pořady a zábava.

Jana Krause zvolila česká internetová populace nejoblíbenějším moderátorem diskusních pořadů foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

V kategorii zpravodajských pořadů zvítězila Jolana Voldánová (ČT) před Karlem Voříškem a Rayem Korantengem (oba TV Nova).

Do první desítky se pak v této kategorii ještě probojovali Lucie Borhyová, Iveta Toušlová, Bohuslav Klepetko, Renata Czadernová, Světlana Zárubová, Markéta Fialová, a Terezie Kašparovská (řazeno podle umístění). Markéta Fialová je mnohem oblíbenější mezi ženami než mezi muži. Jolana Voldánová je nejoblíbenější moderátorkou zpravodajských pořadů mezi muži i ženami.

Nejoblíbenější "sporťák" je Záruba

V kategorii sportovních pořadů se na špici dostal Robert Záruba z ČT, následovaný Václavem Tittelbachem z Novy a Vojtěchem Bernatským, opět z České televize. Další místa patřila postupně Stanislavu Bartuškovi, Jiřímu Nikodýmovi, Barboře Niničové, Barboře Černoškové, Ivaně Vavřínové, Ivaně Chvátalové a Radku Macháčkovi. Muži i ženy se shodují na většině nejoblíbenějších moderátorů sportovních pořadů s jediným rozdílem, a sice že pro Václava Tittelbacha a Vojtěcha Bernatského hlasovalo více žen.

Diskusím vládne ČT

V další kategorii, a sice diskusních pořadů, ovládli moderátoři České televize všechny tři "medailové pozice". Nejoblíbenějším moderátorem diskusí se stal podle průzkumu Jan Kraus (Uvolněte se, prosím!) před Markem Ebenem (Na Plovárně) a Václavem Moravcem (Otázky Václava Moravce)

V první desítce jsou dále Adéla Gondíková, Dalibor Gondík, Pavlína Danková, Nora Fridrichová, Přemek Podlaha, Stanislav Brunclík a Andrea Němcová. Jan Kraus je nejoblíbenějším moderátorem diskusních pořadů mezi muži i ženami.

Šípa mají rádi muži, Mareše ženy

Mezi moderátory zábavných pořadů zvítězil Karel Šíp (ČT) před Leošem Marešem a Richerdem Genzerem (TV Nova.

Do první desítky se ještě dostali Tereza Kostková, Jan Suchánek, Mahulena Bočanová, Ondřej Brzobohatý, Kateřina Cajthamlová, Jiří Babica a Jan Musil. Karel Šíp je nejoblíbenějším moderátorem mezi muži a Leoš Mareš mezi ženami.

Průzkum UPC proběhl v České republice v období od 26. října do 16. listopadu 2009, a to prostřednictvím internetu. Byl součástí evropského průzkumu, který realizovala společnost UPC, mateřská společnost UPC Česká republika. Současně s ním tedy proběhly i průzkumy v dalších devíti evropských zemích: v Rakousku, Belgii, v Maďarsku, Irsku, Nizozemsku, Polsku, Rumunsku, na Slovensku a ve Švýcarsku.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Obchodní zástupce/prodejce

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 80 000 Kč