Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejvíce času tráví u televize mladiství. Zajímá je hudba a drby

Ekonomika

  7:00
PRAHA - Jaká je česká mládež? A jak tráví volný čas? Je závislá na televizi, hudbě, internetu a přitahují ji exkluzivní a nedostupné věci.
Sledování televize - ilustrační foto

Sledování televize - ilustrační foto foto: Shutterstock

„Mezi zájmy mladých lidí dominuje sledování televize a hudebních pořadů. Bylo až překvapující, kolik lidí ve věku od 16 do 24 let sleduje například seriál Ordinace v růžové zahradě či reality show na MTV. Devadesát procent dotázaných ví, co se v těchto seriálech průběžně děje a ví, co za program nabízí lifestylová stanice typu MTV,“ komentovala výsledky průzkumu ředitelka společnosti Axocom Erika Luzsicza.

ČTĚTE TAKÉ:

A co teenagery zajímá nejvíce? Kromě hudby a seriálů jsou to exkluzivní a nedostupné věci. Patří mezi ně například zákulisní denní ze showbyznysu, dívky pak lákají módní přehlídky a s nimi spojené drahé a luxusní značky. Zároveň se všichni shodují, že se chtějí účastnit velkých a masových koncertů a akcí, zejména těch, které jsou v Česku nedostupné. Příkladem budiž festival Tomorrowland pořádaný v Belgii, kde vstupenky bývají vyprodány i za jednu vteřinu.

O této akci ví téměř všichni čeští teenageři a právě výlučnost dostat se na místo dění je láká. I to je jeden z důvodů, proč mladí tolik sledují televizi a internet. Na hudebních kanálech typu MTV hledají pořady a zprávy z dění, kterého se sami nemohou účastnit.
Kolik hodin denně stráví u televize? „Více než polovina dotázaných sleduje televizi či dění na internetu v průměru dvě až čtyři hodiny denně. Nejčastěji mají puštěnou televizi jako kulisu, tedy jak při práci, tak mnohdy i při brouzdání na internetu či dokonce učení,“ doplnila Luzsicza.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...