Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejznámější ruští blogeři? Medveděv, po něm Putin

Kauza Navalnyj

  7:00
MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin a premiér Dmitrij Medveděv jsou mimo jiné i "nejznámější ruští blogeři", alespoň podle průzkumu státní agentury VCIOM. Putin si sice žádný internetový deníček nevede, ale i tak jeho blog "zná" osm procent dotázaných Rusů, zřejmě zmatených oficiálními stránkami hlavy státu.

Vladim Putin a Dmitrij Medveděv v průvodu foto: Reuters

O generaci mladší Medveděv, který zavedl módu na blogy v ruské elitě, je podle průzkumu jako bloger desetkrát populárnější než opoziční předák Alexej Navalnyj, který se proslavil právě psaním blogu o korupci ve státních firmách.

ČTĚTE TAKÉ:

O premiérově blogu nicméně věděl každý pátý dotázaný, o Navalného prý jen každý padesátý. A tak na žebříčku popularity blogerů podle VCIOM obsadil premiér první příčku, prezident tentokráte druhou.

Výraz "bloger" slyšelo sedm z deseti oslovených Rusů, skoro třetina dotázaných však neznala jeho význam. Čtvrtina slyšela toto slovo vůbec poprvé.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.