Pondělí 17. května 2021svátek má Aneta 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Němci ukazují na Řecko prostředníček, ti bojkotují německé zboží

Německý časopis Focus rozzuřil Řeky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německý časopis Focus rozzuřil Řeky |

ATÉNY Nejvlivnější řecká spotřebitelská organizace dnes vyzvala k bojkotu německých výrobků a obchodů na protest proti obálce časopisu, která zobrazuje národní řecký symbol Venuši Milónskou, jak ukazuje prostředníček.

Německý magazín Focus ve svém posledním čísle ukázal sochu, která se v současnosti nachází v pařížském muzeu Louvre, jak ukazuje nepřátelské gesto pod titulkem "Podvody v eurorodině". Chtěl tak naznačit, že Řecko úmyslně lhalo členským státům EU, aby se dostalo do eurozóny.

"Řekové nejsou žádní podvodníci, žádáme, aby německá vláda odsoudila tuto mimořádně nevhodnou publikaci," řekl pro agenturu Reuters předseda Řeckého spotřebitelského institutu (INKA) Jorgos Lakuritis.

INKA rozdávala v centru Atén a před německým obchodním domem s elektronikou Media Markt letáky, které vyzývaly Řeky, aby se k bojkotu připojili. "Zkreslování symbolu řeckých dějin, krásy a civilizace v čase, kdy v Německu žili na stromech a jedli banány, je nepřípustné a neodpustitelné," uvedla INKA.

Čtěte více

Podobnými útoky se tak povážlivě zhoršují vztahy mezi oběma státy. Vláda kancléřky Merkelové se doteď vyhýbá příslibu Řecku pomoci. Také většina Němců je podle průzkumu veřejného mínění proti jakékoli pomoci. 

Německý velvyslanec v Řecku Wolfgang Schultheiss nicméně uvedl, že lituje, že německý tisk vyvolal pobouření. "Německo stojí pevně na straně Řecka," prohlásil Schultheiss po té, co si ho předvolal předseda řeckého parlamentu Filippos Petsalnikos. Řecký tisk přesto Německu oplatil úder, když dal německé Bohyni vítězství na Brandenburské bráně do ruky hákový kříž.

Řekové vrací Němcům úder

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...