Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nepohodlná Dara Rolins. Nebude moderovat Českého slavíka

Média

  16:07
PRAHA - Předávací ceremoniál ankety populárních zpěváků Český slavík bude místo původně ohlášené zpěvačky Dary Rolins z rozhodnutí televize Nova moderovat Libor Bouček. Řekl to Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica. Důvod, proč byla zpěvačka odvolána, neupřesnil. "Jde to naprosto mimo nás, problém vznikl mezi televizí Nova a Darou," uvedl.

Dara Rolins. foto: Lidové noviny

"Libor Bouček původně s Darou psal scénář, takže nenaskakuje do rozjetého vlaku, ale byl u přípravy od samého začátku," podotkl Těšínský.

Ceremoniál se odehraje 27. listopadu ve Státní opeře Praha a Nova jej odvysílá v přímém přenosu. Na scéně vystoupí například Ewa Farna, Petr Kolář, Anna K., Xindl X či kapely Olympic a Chinaski.

Rolins porušila důvěru
"Nemáme sebemenší důvod poskytovat tvářím konkurenčních projektů prostor v obsazení moderátora," řekla mluvčí Novy Michaela Fričová. Podle ní je nutné, aby Nova se svými externími spolupracovníky měla "stabilní partnerskou dohodu založenou na vzájemném profesionálním a korektním vztahu". Čím přesně Rolins důvěru porušila, však Fričová neupřesnila.

Deník Blesk již dříve uvedl, že by Dara Rolins měla být na jaře příštího roku členkou poroty v pořadu X-Factor, jehož vysílání prý chystá konkurenční Prima.

Hlasování do Českého slavíka začalo 6. října. Lidé mohou posílat své hlasy prostřednictvím SMS zpráv a internetu až do půlnoci 21. listopadu. Bližší informace o způsobu hlasování poskytne webová stránka www.ceskyslavikmattoni.cz.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...