Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nepozornost tvůrců seriálu z 20. let: plastová lahev i antény

Ekonomika

  6:15
LONDÝN - Producenti nové série úspěšného britského televizního seriálu Panství Downton se nechali nachytat. Na fotografii propagující výpravnou kostýmovou podívanou z předválečných let se objevila za zády dvou hrdinů plastová lahev na vodu. Stanice BBC uvedla, že fanoušci s orlím zrakem na věc upozornili, když se snímek začal šířit na Instagramu.

Plastová lahev překazila záběr ze seriálu Panství Downton. foto: Youtube

Pár představovaný Hughem Bonnevilleem a Laurou Carmichaelovou stojí v slavnostním večerním oblečení před mramorovým krbem, na jehož římse je kromě zdobených drahocenných váz a džbánů vidět inkriminovaná láhev. Ve Velké Británii se balená voda začala prodávat až v 60. letech, více než 30 let po období, v němž se seriál odehrává.

Jedna z fanynek nabídla produkci, která nechala snímek rychle stáhnout, nápad, jak si zachovat tvář. Hlavními hrdiny seriálu jsou členové klanu Crawleyů a fanynka navrhla zápletku, podle níž Crawleyové "zjevně vynalezli plastové lahve na vodu, což jim umožnilo financovat své panství".

ČTĚTE TAKÉ

Tvůrci seriálu nemají podobný problém poprvé, byť k nim patří expert Alastair Bruce, jehož úkolem je kontrolovat historickou přesnost scén. Jenomže už v minulých dílech se v záběrech objevily televizní antény, dvojité žluté čáry na silnicích nebo moderní skleník. Pozorní diváci si také stěžovali na podivný slovník dialogů, který zahrnuje zjevně slangové výrazy ze 60. let typu "jdi se bodnout".

Autor Julian Fellowes však dílo hájí a trvá na tom, že je přesné. "Problémy dělají lidé, kteří si nejsou jistí sami sebou a myslí si, že poukážou-li na nedostatky v programu, dodává jim to výjimečnost," řekl.

Nová série epizod se začne vysílat v Británii v září a bude prý v lehčím duchu než ta loňská, v níž zemřel jeden z hrdinů.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ NÁKUPČÍ s AJ/NJ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 50 000 - 65 000 Kč

Mohlo by vás zajímat