Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Noční zprávy na Nově netáhly. Televize je ruší

Média

  9:55aktualizováno  10:09
PRAHA - Televize Nova kvůli dlouhodobě nižší sledovanosti v listopadu ukončí vysílání Nočních Televizních novin. Na základě diváckých preferencí do programu zařadí zahraniční filmy a seriály.

Moderátorka Televizních novin na Nově Markéta Fialová. foto: tv.nova.cz

V tiskové zprávě to sdělila mluvčí televize Marie Janíková Fianová. Jde tak o první oznámenou změnu v programu pod novým vedením.

Noční Televizní noviny měly v letošním roce průměrnou sledovanost přes 440 000 diváků v cílové skupině nad čtyři roky, ve skupině 15-54 podíl na sledovanosti činil 20,5 procenta.

"Poslední výzkumy diváckých preferencí jasně poukázaly na měnící se složení programového apetitu diváků TV Nova. Vzhledem k hojnému zastoupení zpravodajských relací na obrazovkách Novy jsou diváci dostatečně informováni o stěžejních událostech v průběhu celého dne," uvedla programová ředitelka Alex Ruzek, podle níž v tuto dobu diváci preferují "zábavu v podobě nezpravodajských pořadů".

Přesun moderátorek

Změna podle mluvčí nastane od 11. listopadu. Moderátorka pořadu Petra Svoboda bude moderovat Polední a Odpolední Televizní noviny a zastávat práci reportérky v terénu. Emma Smetana a Markéta Fialová budou moderovat zejména hlavní zpravodajskou relaci.

Ukončení Nočních Televizních novin je první oznámenou změnou programu po personální výměně, která v nejvyšším vedení televize přišla v minulém týdnu. Nova již také potvrdila přerušení svého seriálu Gympl po novém roce, o tom ale podle Novy rozhodl management ještě pod vedením generálního ředitele Jana Andruška.

Otázkou tak zůstává, zda Nova, která letos drží pozici nejsledovanější televizní skupiny, bude v zásazích do programu pokračovat. Podle spekulací některých médií by se úsporné kroky měly dotknout některých seriálů a dalších pořadů.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!