Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pořad Na vlastní oči se vrací, povede ho Klíma s Kroupou

Ekonomika

  10:39
PRAHA - Publicistický pořad Na vlastní oči, který reprezentuje reportérské duo Josef Klíma a Janek Kroupa, se na podzim vrátí na televizní obrazovky. Vysílat ho bude stejně jako v minulosti televize Nova.

Josef Klíma foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Obsahem pořadu budou tradičně reportáže, jejichž cílem má být podle jejich tvůrců poodhalování kriminálních kauz, korupčního jednání úředníků i politiků. Součástí vysílání budou i neuvěřitelné a tragické životní příběhy.

Témata tak zní podobně jako před lety, k určitým změnám přesto dojde. "Koncept se samozřejmě měnit musí, protože se od té doby změnila společnost, změnila se televize, trochu se změnil i způsob vyrábění věcí. Vše je v dnešní době rychlejší, dravější a my bychom rádi udrželi to, co bylo v pořadu zajímavé, když začínal," uvedl k tomu Janek Kroupa na webových stránkách TV Nova.

Pořad Na vlastní oči skončil v roce 2009.

Rozšíření týmu

Pořad Na vlastní oči by měl podle něj stejně jako ve svých začátcích otevírat nové věci, o kterých se lidé báli mluvit, a ukazovat svět, jaký je.

"Myslím si tedy, že je potřeba, aby právě tyto rozměry pořadu zůstaly zachovány - i přesto, že se rozevřely nůžky mezi tvrdou, drsnou investigativní žurnalistikou a mezi zmiňovanou příběhovostí a barevností světa – to je něco, co bychom chtěli v "Očích" podtrhnout," dodal Kroupa.

K reportérské dvojici Klíma – Kroupa přibudou další novináři z televize i novin. Podle serveru Mediář.cz je to například Markéta Chaloupská z Lidových novin, dosavadní reportérka severomoravské mutace regionálních Deníků Tereza Krumpholzová, někdejší reportérka týdeníku Instinkt Karolína Lišková, dosavadní reportér Týdne Jakub Kalenský nebo redaktor pořadu Reportéři ČT Lukáš Landa.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat