Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nova dotočila pátou Pojišťovnu štěstí, odvysílá ji ale až příští rok

Ekonomika

  12:05
PRAHA - Seriál Pojišťovna štěstí zůstává i pět let od svého startu pilířem programu komerční televize Nova. Tým režiséra Jiřího Adamce dokončil v sobotu natáčení její už páté řady. Narozdíl od všech předchozích čtyř sérií ji ale Nova letos do vysílání nezařadí na podzim, ale až napřesrok.

Seriál televize Pojišťovna štěstí: herci Kateřina Winterová a Miroslav Etzler foto: archiv TV Nova

"Připravena pro vysílání bude na podzim. Podzimní schéma se ještě ladí, spíš to ale vypadá, že to letos nebude," sdělila LN mluvčí Novy Michaela Fričová.

Generální ředitel televize Petr Dvořák už před časem předeslal, že s další řadou Pojišťovny se počítá až na začátek roku 2010, stejně tak jako s novým seriálem Okresní přebor.

Na letošní podzim už totiž má totiž Nova přichystané dvě premiérové reality show - československou SuperStar a Dům snů, a také nové díly seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě.

Novinky chystá Nova i přesto, že v prvním čtvrtletí ji meziročně klesl zisk skoro o polovinu. Na programu nemůže ale šetřit tak, aby vinou toho přišla o diváky, potamžo o peníze z reklamy. "Hlavní úkol, který jsme dostali od akcionáře, je udržet výkonnost televize," řekl před měsícem deníku E15 ředitel Dvořák.

Programová stálice

Pojišťovnu štěstí Nova představuje jako "velký televizní román o hledání lásky a štěstí". Těží z obsazení řady populárních herců a hereček - v hlavních rolích vystupují Kateřina Brožová, Miroslav Etzler a Alena Antalová, populární je i Jiřina Jirásková jako hospodyně Kekulová či Jiřina Bohdalová a Petr Nárožný.

V páté řadě, která se točila od listopadu 2008 do letošního července, k nim nově přibudou také Jitka Schneiderová a Kateřina Winterová.

Seriál se neodehrává pouze ve studiových kulisách, řada jeho scén se odehrává v exteriérech. Nejčerstvější řada se tak opět točila na zámku Hluboš (v seriálu je rodinným penzionem s názvem Grácie) a také budovách v Berouně, Příbrami i v Praze.

Na každý díl ze čtyř odvysílaných řad Pojišťovny štěstí se v průměru dívalo 2,3 milionu diváků starších patnácti let. Byla to víc než polovina lidí, kteří měli v tu dobu zapnutý televizor.

Největší zájem přitom diváci měli o první řadu, tu jich sledovalo víc než tři miliony, zájem o další série postupně klesal. Loni na podzim už lidi víc zajímala Ordinace v růžové zahradě, měla rovné dva miliony diváků. 

Pojišťovna štěstí na obrazovce Novy

1. řada: 13 dílů, premiéra 12. 9. 2004, průměrně 3,25 mil. diváků
2. řada: 13 dílů, premiéra 23. 10. 2006, průměrně 2,27 mil. diváků
3. řada: 15 dílů, premiéra 8. 10. 2007, průměrně 1,86 mil. diváků
4. řada: 16 dílů, premiéra 7. 9. 2008, průměrně 1,86 mil. diváků

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat