Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nova láká na seriál o policejní mafii natočený podle skutečnosti

Ekonomika

  14:45aktualizováno  18:02
PRAHA - Televize Nova letos na podzim po dlouhé době nevsadí na formát reality show, ale bude se soustředit především na domácí tvorbu. Hlavním lákadlem pro diváky by se měl stát šestnáctidílný seriál Expozitura. Seriál byl natočen na motivy propojení zločinců s policisty.

Seriál Expozitura foto: TV Nova

Každou epizodu tvoří samostatný příběh, zároveň je však propojují zápletky podle jednotlivých kauz gangu Davida Berdycha, zavražděného krále podsvětí Františka Mrázka, gangu bratrů Zádamských nebo ruské mafie.

V hlavní roli se představí mladá herečka Hana Vagnerová, jejíž postavě je vzorem policistka Helena Kánová. Ta ve skutečnosti pomáhala v útvaru krajské expozitury se svým kolegou Tomášem Gregorem, kterého v seriálu ztvární Robert Jasków, rozkrýt spolčení svých kolegů s mafií.

Další postavy, zkorumpované policisty, kteří si nyní ve skutečnosti odpykávají několikaletý trest za mřížemi, ztvárnili Jan Dolanský nebo Pavel Zedníček. V několika dílech hraje i zesnulý herec Vladimír Dlouhý. Jeho bratr Michal se pak představí jako hlava gangu Zádamských Milan. Ten má v seriálu (stejně jako ve skutečnosti) živého lva.

Unikátní jsou v seriálu i exploze aut a bouračky, které byly velmi nákladné nebo vzpoura ve vězení, kterou herci natáčeli za plného provozu.

Seriál Expozitura

K seriálu napsali scénář novináři Janek Kroupa s Josefem Klímou. Natočen byl už před dvěma lety, Nova ho ale nasazuje až nyní. "Čekali jsme na správnou dobu, jak ekonomicky, tak divácky. Politické tlaky v tom nebyly," zdůvodnil nasazení novinky ředitel Novy Jan Andruško.

Nova nasadí i další čtyři díly Soukromých pastí, dále bude vysílat své pilotní seriály Ordinace v růžové zahradě a Ulice. Z filmů divákům nabídne Ženy v pokušení, 2Bobule nebo Kajínka.

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat