Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nova odsouvá Dům snů kvůli sledovanosti, zopakuje Comeback

Média

  15:05
PRAHA - Soutěž deseti párů o desetimilionový dům, který společně stavějí, neláká diváky tak, jak by si televize Nova přála. Reality show Dům snů, jednu ze dvou hlavních programových novinek tohoto podzimu, proto televize odsouvá do pozdějšího času. Věří přitom, že víc lidí přitáhnou reprízy sitcomu Comeback.

Reality show Dům snů televize Nova foto: TV Nova

Reality show Dům snů a Česko Slovenská SuperStar jsou pořady pořadem, na které Nova letos na podzim sází nejvíc. Právě hlavně tyto dvě novinky mají stanici pomoci zastavit značný propad reklamních příjmů a přilákat inzerenty zpět. Pokud svůj zájem nejdřív projeví i diváci.

Těch měla ale show Dům snů zatím jen kolem 800 až 900 tisíc, z hlediska tržního podílu tak Nova dosahovala na svůj obvyklý výkon podprůměrných hodnot. Dům snů se vysílá ve středu, jeho první dva díly 9. září a 16. září šly od 20 hodiny.

Už od další středy 23. září se ale Nova rozhodla posunout Dům snů na 20.45. Předřadí mu reprízy situační komedie Comeback, ty půjdou od osmi.

"Dům snů neodsunujeme z hlavního vysílacího času," brání rozhodnutí Novy mluvčí televize Michaela Fričová, "jen ve středu večer nasazujme Comeback, který jsme slíbili zachovat. Otevíráme jím středeční večer, jako tomu bylo na jaře."

Dům snů údajně vyhledává zajímavé procento mladých diváků. A Nova doufá, že se ji sitcomem Comeback podaří "nahnat" k novinkové show mladých ještě víc.

Přešlapy Primy budou mít snazší start

Mluvčí Novy zároveň odmítá, že by odsunutí Domu snů na pozdější čas ovlivnily programové plány konkurenční Primy.

Ta svou hlavní podzimní novinku, seriál o třicátnících Přešlapy, totiž zařazuje také na středeční večery, vždy od osmi hodin. A nový cyklus startuje právě v nadcházející středu 23. září.

Bude tak mít start snazší minimálně v tom, že proti němu konkurence nenasadí premiérový pořad, ale reprízy. "Zaregistrovali jsme změnu ve vysílacím schématu Novy, ale nepřísluší nám to komentovat," odmítla se veřejně radovat mluvčí Primy Jana Kocová.

Autor: