Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nová politická střílečka: virtuální Sobotka se brání invazi Haška a Zemana

Ekonomika

  17:35
PRAHA - Už první den po volbách vznikla počítačová hra, která paroduje pnutí ve vedení ČSSD. Předseda vítězných sociálních demokratů Bohuslav Sobotka ve variaci na legendární videohru Space Invaders (Vesmírní nájezdníci) brání svoji pozici před útokem z vesmíru v podobě prezidenta Miloše Zemana a spolustraníků Haška a Onderky.

Bohuslav Sobotka se musí bránit invazi mimozemšťanů – Romana Onderky, Michala Haška a Miloše Zemana. foto: afrodita.name

„Jen jeden den po volbách a už zuří v ČSSD boj o koryta. Navíc snaha notně podporovaná naším prezidentským 'sjednotitelem'. Ten pocit, když poprvé fandíte Sobotkovi. Nešlo to jinak, museli jsme reagovat opět hrou, protože to musí být mimozemšťani, jinak se to nedá vysvětlit,“ stojí v popisku nové hry zveřejněné serverem Afrodita.name.

Úkol virtuálního Sobotky je jednochý. Palbou růží musí sociální demokracie zneškodnit všechny vesmírné nájezdníky, kteří si na něj se stále větší vervou útočí. První a nejpomalejší je brněnský primátor Roman Onderka následovaný již svižnějším jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem. Poslední vlnu pak představuje samotný prezident Miloš Zeman, u kterého už se hráči mohou pořádně zapotit.

ČTĚTE TAKÉ:

Hra je založena na principu známém už z legendární automatové videohry Space Invaders z osmdesátých let. Onderka s Haškem vystřídali mimozemšťany, protože už krátce po volbách vyzvali šéfa ČSSD k rezignaci. Hašek se přitom těší podpoře prezidenta Miloše Zemana, se kterým se v sobotu tajně sešel v Lánech.

Sobotka čelí uvnitř své strany obrovskému tlaku. V neděli ho předsednictvo ČSSD vyzvalo k rezignaci a nezařadilo ho do týmu vyjednávajícího případnou vládní koalici. Přesto se předseda sociální demokrat nevzdává a v pondělí večer oznámil, že povede vlastní jednání s druhou nejsilnější stranou – ANO 2011.

Autor: