Úterý 11. května 2021svátek má Svatava 14 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nová reklama od Gillette uráží tisíce mužů, vyhlašují bojkot produktů firmy

Žiletka od firmy Gilette. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žiletka od firmy Gilette. | foto: Twitter @Gilette

PRAHA Výrobce žiletek Gillette se snaží svézt na vlně hnutí #MeToo. Nový reklamní spot této firmy vůbec nepojednává o péči o vousy nebo holení. Video je o maskulinitě a špatném chování mužů vůči ženám a slabším. Spoustě lidí se ale reklama nelíbí a vyhlašují na sociálních sítí bojkot produktů firmy Procter & Gamble.

Spot s názvem „We Believe“ (v překladu Věříme) dlouhý skoro dvě minuty hlásá, že už se dál nemůžeme vymlouvat na fakt, že „chlapi jsou jen chlapi“ a volá po změně. V úvodu ukazuje příklady sexismu ve filmech, na pracovních poradách nebo násilí mezi dětmi.

Gillette se snaží přetransformovat vlastní téměř třicet let starý slogan „The best a man can get“ (v překladu To nejlepší pro muže) na „The best man can be“ (v překladu Nejlepší muž, jaký může být).

Na oficiálním YouTube kanálu firmy shlédlo video za tři dny přes 16 milionů lidí a sklidilo velmi rozporuplné reakce. Spousta uživatelů internetu chválí firmu za progresivní přístup, téměř stejný počet lidí ale reklama uráží a tvrdí, že jde o feministickou propagandu. Rozhodně ale svým spotem Gillette vyvolali diskuzi, což byl podle prohlášení firmy cíl.

„Čekali jsme, že náš spot vyvolá debatu, protože ta je nyní nutná. Když o problémech dnešního světa nebudeme diskutovat, nikdy se nic nezmění. Reklama není o toxické maskulinitě. Je o mužích, kteří se snaží jít příkladem nadcházející generaci. Našim cílem bylo jen říct, že naším společným nepřítelem je lhostejnost,“ řekl pro The Guardian šéf pro značku Gillette pro USA Pankaje Bhallu.

Na protest proti reklamně vzniklo na sociálních sítích hnutí „men are horrible“ (v překladu Muži jsou strašní), které hlásá bojkot výrobků Gillette a spřátelených společností.

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...

Věděli jste, že můžete ovlivnit riziko vzniku alergie vašeho děťátka?
Věděli jste, že můžete ovlivnit riziko vzniku alergie vašeho děťátka?

Alergie je nemoc dnešní doby. V České republice je až 25 % alergických dětí a tento počet pořád stoupá. Lze nějak vzniku alergie předejít?