Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nova spustí další program. Představila logo

Média

  12:15
PRAHA - Nový program Novy se bude jmenovat Telka. Zaměřen bude na archivní pořady z oblasti dramatické tvorby, zábavy, zpravodajství a publicistiky. Televize si také nechala zaregistrovat možné nové logo. O udělení licence k novému programu bude RRTV rozhodovat na některém z nejbližších zasedání. To příští se uskuteční 5. února.

Návrh loga nového programu Novy foto: isdv.upv.cz

Žádost o licenci na nový kanál předložil provozovatel Novy společnost CET 21 v prosinci. Podle RRTV bylo ale nutné doplnit některé doklady podle zákona o vysílání. "Žádost společnosti CET 21 je již kompletní a žadatel byl pozván na ústní jednání, které se bude konat na následujícím zasedání," řekla Kalistová.

Nové programy:

Nové programy letos plánují spustit také další televize. FTV Prima od 1. února zahájí vysílání dokumentárního kanálu Prima Zoom, který nabídne pořady o přírodě či historii z produkce BBC, National Geographic a Discovery. V září má odstartovat dětský kanál České televize s pracovním názvem ČT3. Nejistý je naopak osud loni v říjnu spuštěné TV Pětka, která po odchodu miliardáře Luboše Měkoty aktuálně hledá nového investora.

Dodala, že k projednání charakteru vysílacího schéma slouží právě nařízené ústní jednání. "Definitivní podoba programového zaměření a programové skladby bude tedy známa až po tomto ústním jednání," upřesnila.

Nový Telka bude sedmou stanicí skupiny Nova, do jejíhož portfolia volně šířených programů kromě hlavního kanálu patří Nova Cinema, na muže zaměřený Fanda a komediální Smíchov. Skupina Nova dále provozuje placené stanice Nova Sport a česko slovenskou verzi MTV. Telka má být stejně jako Fanda a Smíchov vysílán ve 4. multiplexu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat