Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Novoměstský výrobce lyží Sporten změnil název na Kästle CZ. Rakouská značka má větší renomé

Ekonomika

  12:04
Nové Město na Moravě (Žďársko) - Výrobce lyží Sporten v Novém Městě na Moravě změnil v důsledku loňského spojení s rakouským výrobcem lyží Kästle název na Kästle CZ. V obchodním rejstříku je změna zapsaná od letošního února. Značka Sporten ale zůstává v portfoliu společnosti, řekl v úterý její statutární ředitel Vladimír Dušánek.

Výrobce lyží Sporten a Kästle z Nového Města na Moravě. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Novoměstská firma patří od roku 2017 společnosti ConsilTech Tomáše Němce, o renomovaného rakouského výrobce lyží Kästle se skupina rozrostla vloni. Akciová společnost v Novém Městě na Moravě podle údajů v obchodním rejstříku fungovala pod názvem Sporten od července 1993.

„Sporten se stal výrobní bází pro ikonickou značku Kästle, nicméně tradiční česká značka Sporten zůstává nadále v portfoliu firmy,“ uvedl Dušánek ke změně názvu. Doplnil, že vznikla dvě kompetenční centra. Novoměstský podnik se zaměřil na běžecké lyžování, druhé kompetenční centrum Kästle v rakouském Hohenems se zaměřilo na alpské lyžování.

„Máme k dispozici čtyři značky: Kästle jako high premium brand, Sporten, Artis a Differences,“ řekl Dušánek ekonomickému online magazínu Peak.cz. Rakouská značka, která má větší renomé, by podle magazínu měla výrobkům z Nového Města na Moravě pomoci ještě výrazněji proniknout na globální trh. 

Bude i letní sortiment

Firma nyní ročně vyrábí okolo 115 000 párů lyží, objem by měl stoupat. Výhledově společnost zvažuje rozšíření sortimentu o horská kola, uvedl Peak.cz. ČTK k tomu Dušánek řekl, že se firma snaží zavést i takzvaný letní sortiment. „Kola jsou základním logickým doplňkem. Každý lyžař je v podstatě cyklista,“ uvedl.

V novoměstském závodě pracuje 212 lidí. Jeho výrobní kapacita je zaplněná pro nejbližších 16 měsíců, řekl ČTK ředitel. „Do konce roku budeme fungovat na sto procent, určitě i příští sezonu,“ uvedl. Jako jiní výrobci v Česku se podle něj i tento podnik potýká s nedostatkem pracovníků.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat