Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O našich penězích, ale bez nás

Ekonomika

  11:45
Ve chvíli, kdy čtete tyto řádky, spolu nad snídaní čtyři důležití muži projednávají výhled českého státního rozpočtu na příští rok.

Mirek Topolánek a Jiří Paroubek foto: Lidovky.cz

Jan Fischer, Eduard Janota, Jiří Paroubek a Mirek Topolánek spolu debatují o tom, co je třeba udělat, aby se Česká republika vyhnula fiskální katastrofě v podobě bezmála čtvrtbilionového deficitu ve státním rozpočtu na příští rok.

Paroubek s Topolánkem tak budou mít konečně příležitost osvětlit, co chtějí po volbách s rozpočtem dělat a zda jsou v této oblasti ochotni spolu kooperovat. Nebo ať aspoň zdůvodní, proč všechna varování ministra financí považují za blbost.

Jenže žádných televizních záběrů na velkou rozpočtovou čtyřku se dnes nedočkáme. Schůzka není určena pro veřejnost, o jejíchž penězích se jedná. Žádná tisková konference, dokonce ani fotografie. I místo jednání je tajné, aby novináři politiky nerušili od jejich důležité práce.

Paroubek s Topolánkem si to zřejmě dali jako podmínku. Kdyby se totiž postavili před novináře pod dohledem Eduarda Janoty, tak riskují, že jejich vyjádření rovnou zrecenzuje pro ně velmi nelichotivým způsobem. A to se jim krátce před volbami nehodí do krámu.

Ale i fakt, že se Paroubek a Topolánek scházejí u jednoho jednacího stolu, má velkou výpovědní hodnotu. Evidentně nastal čas, kdy spolu občanští a sociální demokraté spolupracovat musí.
A to je teprve před volbami.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat