Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Placené zpravodajství na internetu lidem nevadí

Ekonomika

  7:00
LONDÝN - Lidé jsou čím dál ochotnější platit za internetové zpravodajství, ačkoli valná většina z nich placené zpravodajství zatím nevyužívá.
Práce s počítačem (ilustrační foto)

Práce s počítačem (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Vyplývá to podle internetového serveru BBC ze studie výzkumného institutu RISJ. Například v Británii se podíl uživatelů internetu, kteří čtou placené zprávy, v uplynulých deseti měsících více než zdvojnásobil na devět procent. Podíl takových uživatelů se zvyšuje také ve Spojených státech, Německu nebo ve Francii.

ČTĚTE TAKÉ:

Ochota platit za zpravodajství je největší u uživatelů ve věku 25 až 34 let. Zájem o placené zpravodajství je podle studie podporován rostoucím využíváním chytrých mobilních telefonů a počítačových tabletů.

Televize, nebo internet?

Studie je založena na internetovém průzkumu mezi více než 11 000 respondentů v devíti zemích. Ten například ukázal, že internet je v Itálii, Španělsku a Japonsku nejdůležitějším zdrojem zpráv, zatímco v Německu, Británii a Francii má stále hlavní slovo televize.

U lidí ve věku do 35 let je internet hlavním zdrojem zpráv ve všech sledovaných zemích s výjimkou Francie. Respondenti ve věku nad 45 let naopak preferují televizi. Studie rovněž potvrzuje rostoucí význam internetových sociálních sítí, jako jsou Facebook a Twitter. Více než třetina respondentů v Itálii a Španělsku tyto sítě označila za svůj hlavní zdroj zpráv, píše BBC.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.