Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Opel vstává z popela a věří si na pozici evropské dvojky

Ekonomika

  7:00
RÜSSELHEIM - Německá automobilka Opel hodlá v Evropě díky novým modelům předstihnout amerického konkurenta Ford Motor, a stát se tak druhou nejsilnější značkou na evropském trhu po domácím rivalovi Volkswagen. Uvedl to podle agentury DPA prozatímní šéf Opelu Thomas Sedran.

Opel Meriva foto: Opel

"Zahájili jsme růstovou ofenzivu. S novými produkty vstupujeme do růstových automobilových segmentů i na nové trhy," řekl Sedran. "Chceme se stát druhou nejsilnější automobilovou značkou v Evropě, a to ziskovým způsobem. Nebudeme si tržní podíl kupovat," dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Opel je součástí největší americké automobilky General Motors. Minulý týden se v médiích objevily zprávy o tom, že GM a její francouzský partner PSA Peugeot Citroën plánují vytvoření společného podniku v Evropě, který by spojil německou značku Opel s automobilovými aktivitami PSA. Sedran dnes nicméně zdůraznil, že Opel zůstane i nadále součástí GM. "Opel je plně integrován do globální struktury GM," dodal.

Podíl značky Opel na evropském automobilovém trhu v září podle sdružení ACEA činil 7,5 procenta. Jedničkou byla značka Volkswagen s podílem 11,9 procenta, za kterou následoval Ford s podílem 8,2 procenta.

Opel už byl už jednou na prodej

Opel se v minulých letech dostal do existenčních problémů a GM chystala jeho prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel restrukturalizovat vlastními silami. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách a zrušil 8000 ze 48.000 pracovních míst.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...