Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Osm lidí, kteří chtějí řídit ČT. Seznamte se

Média

  14:31
PRAHA - Kdo nahradí Jiřího Janečka ve vedení veřejnoprávního média? Mezi kandidáty zatím není jasný favorit, nejvíce se ale skloňuje jméno exšéfa Novy Petra Dvořáka. A nově se hovoří o mluvčím RWE Transgas Martinu Chalupském.

Mluvčí RWE Transgas Martin Chalupský. foto: ČTK

"Ty spekulace mě těší, znamenají ocenění mé dosavadní práce," řekl LN Chalupský. Nepopřel, že oznámení kandidatury chystá.

INFOGRAFIKA:

Kandidáti se můžou hlásit do 22. srpna. "Požadavky budou vycházet ze zákona o České televizi. To znamená bezúhonnost, vysokoškolské vzdělání, manažerské dovednosti, vítaná je praxe v médiích," řekla místopředsedkyně rady Dana Eklová. Radní poté zúží výběr kandidátů na pět, z nichž 21. září vyberou nového ředitele.

ČTĚTE VÍCE:

ČT bude mít zpravodaje v Izraeli i na Balkáně

Rada ve středu kromě volby nového ředitele řešila i rozšíření týmu zahraničních zpravodajů. Nově by reportéři měli trvale působit na Balkáně a v Izraeli. "Původní zahraniční zpravodajství považuji za jednu z klíčových priorit veřejnoprávní služby," řekl místopředseda rady Jaroslav Dědič.

Ředitel zpravodajství a jeden z dalších potenciálních kandidátů na nového ředitele Roman Bradáč uvedl, že už nyní do těchto regionů vysílá zpravodaje minimálně jednou měsíčně. Radní rozšíření zahraničního zpravodajství schválili. Bouřlivější diskusi pak radní vedli nad dočasným pozastavením stavby Studia Brno za zhruba 700 milionů korun. Panují totiž obavy, aby tak velká investice nyní neohrozila finanční stabilitu ČT.

Z DĚNÍ V ČT:

"Pokud se bavíme o prioritách České televize, tak zhodnocení, jak to studio může vypadat, bych nechal na novém řediteli. Měl by se s tou investicí ztotožnit," řekl Dědič na návrh radního Jana Prokeše, který se zastavením stavby přišel.

Naopak místopředseda Jiří Kratochvíl proti zastavení ostře protestoval. "Dosud nebylo nic zastaveno, a najednou se to má zastavit. Považoval bych to za malou sabotáž," řekl Kratochvíl, který mohl po jednání rady slavit. Návrh na zastavení výstavby studia totiž nakonec neprošel, pro bylo jen šest radních z 13 přítomných.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!