Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ostravu spojí s Mnichovem nová pravidelná letecká linka

Ekonomika

  15:31
MOŠNOV - Mezi Ostravou a Mnichovem začne létat pravidelná linka. Z letiště Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku odletí první letadlo tento pátek. Leteckou linku bude provozovat bez dotací regionální společnost JOB AIR - Central Connect Airlines (CCA) ze skupiny Central Connect Group, která už čtvrtým rokem zajišťuje lety do Vídně.
Letuška - ilustrační foto.

Letuška - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Letadlo soukromé společnosti pro 33 pasažérů bude z Mošnova startovat třikrát týdně - v pondělí, středu a pátek. Do 24. října bude odlétat ve 12:05, poté v 11:40. Na mnichovském letišti přistane za zhruba hodinu a půl. Odlet z Mnichova je plánován na 14:20. Cena jednosměrné letenky včetně poplatků bude od 3000 korun.

Společnost JOB AIR-CCA zahájí svou druhou pravidelnou linku z Mošnova, přestože počet pasažérů na lince do Vídně klesl od ledna do konce června meziročně o zhruba 35 procent. "Vlivem hospodářské krize jsme museli Vídeň zredukovat na dvě rotace místo původních tří. Mnichov je proto doplňkovým produktem," řekl ČTK obchodní ředitel JOB AIR-CCA Tomáš Skotnica.

Dopravce podle něho zvolil pravidelné přímé spojení s Mnichovem také kvůli velkému počtu cestujících, kteří létali přes Vídeň právě do spádové oblasti Mnichov, Stuttgart, Norimberk. "Sídlí tam centrály firem působících v Moravskoslezském kraji i obchodní partneři společností z našeho regionu," dodal Skotnica.

Letecké spojení mezi Ostravou a Mnichovem tak bude obnoveno po čtyřech letech. V listopadu 2005 ho ukončila letecká společnost Cirrus Airlines, která spolupracovala s Lufthansou. Tehdy byla důvodem špatná návaznost na další lety z Mnichova.

Podle Skotnici by měla být návaznost letů dostatečně zajištěna díky době příletu do Mnichova. "Nastavíme ale jen na cestujících, kteří by přes Mnichov letěli dále. Důležitá je klientela, která bude létat z Ostravy do Mnichova," dodal s tím, že počet navazujících letů z Mnichova zatím nedokáže upřesnit. Přes Vídeň mohou cestující letět do nejméně 120 destinací.

Kromě pravidelných linek do Mnichova a Vídně budou moci cestující nadále využívat letecké spojení do Prahy, které zajišťují ČSA.

Pravidelná linka z mošnovského letiště do Moskvy, kterou zajišťovala ruská společnost Polet Airlines, skončila v únoru po pěti měsících ztrátového provozu. Letiště patřící Moravskoslezskému kraji se kvůli ní propadlo do ztráty 15,877 milionu korun z předloňského zisku 970.000 Kč.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat