Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Parlamentní listy nejsou náš web, brání se sněmovna

Média

  18:23
PRAHA - Se serverem Parlamentní listy.cz nemáme nic společného, distancovala se Poslanecká sněmovna od zpravodajského webu, jehož název evokuje vzájemnou spojitost.

Poslanecká sněmovna se distancovala od projektu Parlamentnílisty.cz. foto: Reprofoto

Prohlášení vyvěsila dolní komora parlamentu na své internetové stránky. "Jeho název, obsah, zaměření, autoři článků a vydavatelé nemají s prací  Poslanecké sněmovny nic společného a žádným způsobem neodrážejí její stanoviska," uvedla v něm o Parlamentních listech.

Sněmovna nechtěla důvody k uveřejnění příspěvku komentovat. Jeden z jejích zaměstnanců však serveru Lidovky.cz potvrdil, že tak sněmovna učinila kvůli zavádějícímu názvu.

"Telefonuje nám řada lidí, kteří si myslí, že jsme jejich vydavatelem," uvedl zaměstnanec. Vzhledem k občasným kontroverzím, které se na daném zpravodajském webu vyskytují, to sněmovně nemůže lichotit.

Lži a "známí excentrici"

Na Parlamentní listy si například nedávno stěžoval internetový server Romea, neboť server uveřejnil lživý článek o vznikající Evropské romské straně, kterou okradl vlastní pokladník.

Brzy se však ukázalo, že je článek smyšlený a jeho autor, Václav Prokůpek, byl lídr extrémistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) ve volbách do sněmovny v roce 2010. Strany, která se k nenávisti k Romům veřejně hlásí.

PSALI JSME:

Web v minulosti kritizoval také Jindřich Šídlo, komentátor Hospodářských novin. Parlamentní listy označil za "obskurní web všeobecně blízký bývalému vedení magistrátu a celé té party kolem".

Podle něj server pracuje na jednoduchém principu, kdy "redaktoři kouknou na Facebook nebo někde jinde něco obšlehnou" a poté zavolají někomu ze "známých excentriků", kteří zaručeně poskytnou dostatečně údernou reakci do titulku zprávy.

Samy sebe Parlamentní listy označují za projekt, jehož cílem je především umožnit kontakt mezi voliči a volenými zástupci. Psaní zpráv o dění doma a ve světě považují jen za doplňek webového obsahu. Tvůrcem projektu je předseda představenstva a akcionář OUR MEDIA a. s. Jan Holoubek. Kdo web finančně podporuje, však není známo.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat