Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Páteční LN: Ústup od vyšší DPH je na hraně debility, říká Nečas

Média

  22:24

Petr Nečas v poslanecké sněmovně. foto: ČTK

Nečas: Ústup od vyšší DPH je na hraně debility

Premiér Petr Nečas i nadále odmítá myšlenku, že by stáhl návrh na další zvýšení DPH. „To by byl krok za hranicí politické a ekonomické hlouposti, to už je na hranici politické a ekonomické debility,“ říká premiér v rozhovoru pro sobotní LN. „Byl by to signál finančním trhům, že ustupujeme od naší konsolidační strategie kvůli pár desetinkám procenta ekonomického růstu. Ať si to někdo udělá, ale to bude jiná vláda s jiným premiérem. S tímto premiérem nikdy.“

  • Více čtěte v pátečních Lidových novinách. Celý rozhovor s premiérem Petrem Nečasem pak nejdete v sobotním vydání.

Pussy Riot pro LN: Máme teď víc děvčat

Používá přezdívku Schumacher. Bojí se, že jí odposlouchávají telefon. Patří k členkám punkové kapely Pussy Riot, která v kuklách v únoru zpívala v moskevském chrámu. Zatčení ale unikla a včera LN poskytla rozhovor.

  • Přečtěte si článek Petry Procházkové v pátečních LN.

Proč půjdu na Prague Pride

Magazín LN Pátek přináší rozhovor s literárním historikem Martinem C. Putnou. Zde je malý výňatek.

  • LN Loni jste se pochodu hrdosti zúčastnil s transparentem „Katolické buzny zdraví Bátoru“. Půjdete letos zas? Nevadí vám jeho místy teatrální forma připomínající karneval v Riu?
    Ta forma mě samozřejmě netěší, ba hnusí se mi. V kulturním smyslu jsem člověk hodně, hodně konzervativní. Travestii mám rád tak leda na jevišti v shakespearovském divadle nebo v barokní opeře. A sexuální exhibice podle mě na veřejnost nepatří – míním žádná sexuální exhibice…

    Přesto ale půjdu. Budu v civilu stejně jako většina těch v průvodu, co o ně oko televizní kamery ani nezavadí. A víte, proč půjdu? Protože to je věc občanské cti. To je deklarace: Hele, jsme tady, žijeme tady, lidi, zvykněte si a fašouni, vztekněte se.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat