Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Pátky bez Zoomu. Velká banka se snaží zaměstnancům osvěžit stereotypní práci z domova

Zoom se stal hojně využívanou platformou za pandemie, kdy je řada lidí odkázána na práci z domova. foto: Reuters

New York - Kobliha a káva s kolegy? V homeofficové době téměř vyhynulý druh odpočinku. Manažeři si oblékají stále tu jednu a samou košili, zatímco celý den stráví v teplákách. Citibank, jedna z největších bankovních společností na světě, se snaží stereotypní práci z domova změnit a zlepšit tak efektivitu zaměstnanců. Přišla proto s inovativní změnou.
  15:16

Na místo neustálého vysedávání u obrazovky vedení americké finanční společnosti zavedlo Zoom-free Fridays, neboli pátky bez Zoomu (videotelefonní program). Zaměstnanci banky tak mají možnost tento den strávit bez jakýchkoli interních videohovorů. Podle Jane Fraserové, nové generální ředitelky, pracovníci strávili poslední rok nadmíru svého času pozorováním různých videokonferencí, a proto jim nabízí, aby alespoň jeden den v pracovním týdnu udělali od podobných platforem krok zpět.

„Zbořili jsme hranice mezi domovem a prací. Neúnavnost pandemického pracovního dne si vyžádala daň na našem blahobytu,“ napsala ve své zprávě zaměstnancům nová ředitelka a udala důvod, proč se tak rozhodla: „Poté, co jsme naslouchali našim kolegům, vyšlo najevo, že musíme bojovat proti „únavě ze Zoomu“.“

A tak se zaměstnanci této banky v pátek nebudou muset na Zoom připojovat. Na externí schůzky to však vliv nemá. „Stále budou probíhat schůzky s klienty prostřednictvím Zoomu,“ objasnila Fraserová.

Třetí největší americká banka také stanovila na 28. května celofiremní volno, aby mohli všichni zaměstnanci do jednoho vypnout a restartovat své síly. Podle aktiv 13. největší banka světa zaměstnává až 210 tisíc lidí, ti všichni rovněž dostali upozornění, aby své schůzky neplánovali mimo pracovní dobu. 

„Když se naše práce pravidelně protahuje do noci, velmi brzkých ranních hodin a víkendů, unavuje nás to, což není dobré ani pro vás, ani pro Citi,“ uvedla Fraserová, která svým zaměstnancům také sdělila, že až bude možný jejich návrat do kanceláří, stále budou moci alespoň dva dny v týdnu pracovat z domova.

„Všichni pociťujeme únavu,“ napsala Fraserová, která se tento měsíc ujala role výkonné ředitelky Citibank a je první ženou, která tuto významnou společnost vede. 

Autoři:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat