Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pawlowské Mamba show u diváků propadla. ČT ji stáhne z vysílání

Média

  12:56
PRAHA - Česká televize (ČT) od září stáhne z obrazovek pořad moderátorky Haliny Pawlowské Mamba show, který vysílá od začátku června. Důvodem je nízká sledovanost a spokojenost diváků.

Halina Pawlowská v pořadu Mamba show foto: Česká televize

"Zatím se jedná pouze o pozastavení pořadu s tím, že tvůrci dostali za úkol pokusit se pořad obsahově i vizuálně upravit, aby více odpovídal cílové skupině," uvedl mluvčí ČT Ladislav Šticha. Show má být zaměřena především na ženy.

Pokud Pawlowská a její tým vyhoví zadání, může se Mamba show na obrazovky vrátit od ledna příštího roku. Jakým pořadem ČT staženou talkshow v programu nahradí, zatím nerozhodla.

Show Jana Krause na Primě
Zábavné pořady jsou kvůli popularitě u většinového diváka důležitou položkou programového schématu, kterou televizní stanice zvyšují svou sledovanost. Dlouhodobě nejpopulárnější talkshow na ČT byl donedávna pořad moderátora Jana Krause Uvolněte se, prosím. Kraus však po neshodách s ČT uzavřel smlouvu s televizí Prima; od září v ní bude mít vlastní Show Jana Krause.

Veřejnoprávní televizi nyní zůstává Všechnopárty Karla Šípa. Její programové schéma však od podzimu podle Štichy obohatí řada novinek.

"Budeme vysílat například úplně nový seriál Kriminálka Staré Město, který připravujeme ve spolupráci se Slovenskou televizí," uvedl. Mnoho českých hereckých hvězd diváci uvidí také v novém rodinném seriálu Cukrárna.

Porotce soutěže StarDance Zdeněk Chlopčík bude diváky učit klasické tance v nové sérii Smím prosit?; moderátorka Šárka Kubelková bude tváří pořadu Partnerské ladění o slastech a strastech partnerského života. "Zajímavý je projekt Ptáčata, který budou teenageři sami natáčet o svém životě," míní Šticha.

"Vhledem k tomu, že u nás probíhá restrukturalizace a plány programu se připravují jak postaru, tak se do nich paralelně začínají zapojovat šéfové jednotlivých kanálů, tak 'top věci' na podzim představíme až začátkem září," konstatoval Šticha.

Efekt restrukturalizace ČT by se podle Štichy měl naplno projevit v roce 2012. "Některé změny by však měl divák zaregistrovat již od ledna 2011," dodal.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...