Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Penny Market nabízel pečivo okousané od myší, inspekce ho uzavřela

Ekonomika

  17:37
BRNO - Inspektoři zavřeli kvůli hlodavcům prodejny v Domažlicích a v Prostějově. Zjistili, že Penny Market v Domažlicích nabízel například okousané zboží zákazníkům. V prodejně Petr Kořínek v Prostějově zase našli myší exkrementy ve všech prostorách provozovny včetně regálů s nebaleným pečivem.

Uzavřený Penny Market v Domažlicích. foto: SZPI

Obě provozovny nedostatky odstranily a podle mluvčího  Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavla Kopřivy jsou nyní už otevřené.

V domažlickém Penny Marketu zjistili inspektoři přítomnost hlodavců zejména při kontrole cukrářských výrobků a polotovarů. SZPI proto prodejnu uzavřela a zakázala prodej veškerých výrobků se stopami po hlodavcích.

Uzavřený Penny Market v Domažlicích.

Uzavřený Penny Market v Domažlicích.

Prostějovský obchod Petra Kořínka uzavřela inspekce kvůli řádění myší.

Prostějovský obchod Petra Kořínka.

"Provozovatel ve spolupráci s deratizační a úklidovou firmou zjištěné nedostatky následující den odstranil, a inspekce proto při opakované kontrole 20. března zákaz uvolnila," uvedl Kopřiva.

Myší trus a okousané zboží našli inspektoři i v prodejně v Prostějově. "Inspekce konstatovala, že v provozovně nejsou zajištěny hygienické podmínky pro uvádění potravin na trh, neprodleně zakázala užívání prostor," uvedl mluvčí inspekce. Díky úklidu inspektoři dnes povolili prodejnu otevřít.

ČTĚTE TAKÉ:

Podobný případ se stal na konci minulého týdne v Praze. V prodejně Pekařství Ječmínek ve vestibulu stanice metra Luka našli inspektoři myší trus mezi pečivem a dalším zbožím. Po opakovaných kontrolách prodejnu znovu otevřeli ve středu 20. března.

Autoři: ,