Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TV Pětka uvede pořad, na kterém se mohou podílet diváci

Média

  17:00
PRAHA - Televize Pětka, která zahájí vysílání toto pondělí, nabídne pořad Vaše oči, na kterém se budou podílet sami diváci. Pořad je založen na vlastní tvorbě lidí, kteří budou do televize zasílat zajímavé videonahrávky z aktuálního dění.

Sledování televize foto: Shutterstock

"Je to jeden ze strategických pilířů naší televize, který prostupuje napříč vysíláním," řekl na tiskové konferenci šéf internetu a nových médií televize Pětka Jakub Liška.

TV Pětka

Provozovatelem Pětky je Metropol TV podnikatele Luboše Měkoty, která v roce 2010 spustila pražskou televizi Metropol. Z ní Pětka převezme pořady Supermáma, City Koktejl nebo Na vrcholu. Televize chce do roka získat podíl na sledovanosti 1,5 procenta, do tří let plánuje při investicích 300 miliónů korun ovládnout pět procent televizního trhu.

Nová TV Pětka vysílá v multiplexu 3, kde ji může naladit 95,7 procenta obyvatel. Televize je dostupná také přes satelit a kabelové připojení. Na svém webu Pětka nabídne archiv pořadů a streaming živého vysílání.

Pro amatérské reportéry Pětka připravuje workshopy, kde se setkají s profesionálními režiséry, kameramany a redaktory. "Chceme dát amatérským filmařům příležitost proniknout hlouběji do problematiky natáčení a dále rozvíjet své schopnosti a talent," uvedl Liška.

Podle výkonného ředitele TV Pětka Pavla Attela jde o první český televizní pořad, na jehož tvorbě se budou aktivně podílet sami diváci. Projekt, který byl v testovací verzi spuštěn na TV Metropol, má nyní kolem stovky aktivních reportérů. Lidé do redakce zatím odeslali zhruba 500 videí.

Videa mohou lidé odesílat ze svých smartphonů, do kterých si nainstalují aplikaci Vaše oči. Tu si dosud stáhlo více než 1500 lidí. Hned po zaslání budou videa zveřejněna na webu petka.cz/vaseoci. Televize každý měsíc vybere nejzajímavější videa, mezi jejichž autory rozdělí 30 000 korun.

Pětka již dříve uvedla, že z dalších formátů nabídne například parodickou show Zdeňka Izera Buřtcajk, gastronomickou talkshow Davida Suchařípy Nevař z vody a pořad Svět celebrit, kterým provede Alice Bendová. Na převzaté projekty se chce televize soustředit ve druhé fázi, kdy by mohla vysílat například zahraniční seriály.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!