22. října 2010 9:00 Lidovky.cz > Byznys > Chytré portfolio

Petr Ton věří Telefónice i Unipetrolu. Své portfolio už si vybralo 1300 lidí

Petr Ton. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Ton. | foto: ČTK

Své portfolio ve hře LN si udělalo již téměř 1300 lidí, proběhlo na 10 tisíc hlasování. Prvním VIP investorem, který se zapojil do hry Lidových novin a Burzy cenných papírů Praha se stal loňský král střelců hokejové extraligy Petr Ton. Ten se v reálném životě zhodnocování svých peněz věnuje aktivně, investuje do fondů, komodit, akcií, ale i drahokamů.

"Zariskuji rád, ale tak investovaná částka je určitě menší než do produktů, kde nehrozí taková ztráta, ale zároveň tolik nevynášejí," řekl Lidovým novinám Ton. Ani jemu se nevyhnuly turbulence na trzích po celém světě, které přišly společně s finanční krizí.

"Díky rozložení do různých druhů investic byla ztráta v rozmezí 10 až 15 procent, ale v dnešní době je to už zpátky," dodal sparťanský hokejista.

Založte si Chytré portfolio na Lidovkách.cz

Nabídnutý virtuální milion korun měl možnost rozložit, stejně jako ostatní účastníci hry Chytré portfolio, do akcií obchodovaných na hlavní trhu pražské burzy cenných papírů. Při sklatbě svého Chytrého portfolia dal největší důvěru telekomunikačnímu sektoru – do akcií společnosti Telefónica O2 vložil 250 tisíc korun. Po 200 tisících investoval do Unipetrolu a Komerční banky, 150 tisíc do těžařské NWR a po 100 tisících do Erste Bank a do akcií majitele televize Nova, společnosti CETV.

O Chytrém portfoliu více:

V průběhu uplynulých čtyř dní, během nichž mohli čtenáři Lidových novin a serveru lidovky.cz investovat virtuální milion na burze, vzniklo již téměř než 1300 portfolií, proběhlo na 10 tisíc hlasování o to nejlepší z nich, o ono Chytré portfolio. Portfolia je možné vytvářet až do konce příštího týdne. Na začátku listopadu se uzamknou a ta nejúspěšnější, která nejvíce zhodnotí vložený milion korun, budou vyhlášena na konci ledna.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?