Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Petrohradský výrobce šokoval, nabízí postýlku v podobě protiletadlového systému Buk

Ekonomika

  15:30
PETROHRAD - Rozruch na internetu a v médiích vyvolal petrohradský výrobce nábytku nabídkou dětské postýlky v podobě odpalovacího zařízení ruských protiletadlových raket Buk. „To je nějaký vtip?“ rozhořčil se známý reportér Oleg Kašin. Jiní uživatelé naopak obdivují „geniální marketingový tah“.

Vtip nebo marketingový tah? foto: carobus.net

Právě ruská raketa Buk podle vyšetřovatelů sestřelila před dvěma lety na východní Ukrajině civilní letoun. Všech 298 lidí z letu MH17 zahynulo.

Součástí prezentace zprávy byly i fotografie z šetření nehody.
Trosky letadla při prezentaci zprávy NBR.

Továrna CARoBUS se podle petrohradského serveru Fontanka.ru specializuje na „kreativní dětský nábytek“ například v podobě sportovních aut porsche, ferrari, autobusů, lokomotiv či lodí. K letošnímu výročí sovětského vítězství ve druhé světové válce obohatila trh o speciální sérii postýlek v podobě Buku, tanku a letounu. Postýlek v podobě protiletadlové zbraně se zatím prodalo deset kousků, každá za 11 tisíc rublů (asi 4200 korun).

„Nevidím v takové postýlce nic nenormálního,“ řekl serveru ředitel Anton Koppel, který továrnu vlastní spolu s otcem. „Někdo chce být doktorem, někdo pekařem a někdo vojákem,“ dodal.

Internetová debata sahá od úvah „možná bychom měli zakázat dětem hrát si na válku“ až po hypotézu, že mezi podezřelými ze sestřelení MH17 "se ocitnou desetitisíce dětí s postýlkami Buk v ložnicích, což zabrání vypátrat skutečné viníky“, uvedla BBC s odvoláním na ruský server Lenta.

Konflikt na východě Ukrajiny si vyžádal více než 9600 mrtvých.

Autor: