Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Písařovicová po 16 letech v ČT přechází do DVTV. Rozhovory pro internetovou televizi bude dělat od května

Ekonomika

  12:43
Praha - Bývalá moderátorka zpravodajských Událostí na ČT Daniela Písařovicová (42) v květnu nastoupí do internetové televize DVTV. Uvedla to v rozhovoru na facebookovém profilu DVTV se svými budoucími kolegy Martinem Veselovským a Danielou Drtinovou, kteří v minulosti také působili v České televizi. Informaci přinesl i web Super.cz.

Moderátorka superdebaty České televize Daniela Písařovicová. foto: Twitter.com/@SvecKamil

O odchodu z ČT moderátorka podle svých slov pro Super.cz přemýšlela zhruba rok. Definitivně se rozhodla loni v říjnu. Koronavirová epidemie její rozhodování uspíšila.

‚Bylo to nezapomenutelných 16 let.‘ Z České televize odchází moderátorka Písařovicová

„Sleduji vás prakticky od vašich začátků, moc se mi líbí jaké rozhovory děláte a hlavně jak je děláte. Doufám, že vám to nepokazím,“ uvedla v rozhovoru pro DVTV.

Písařovicová z ČT odešla po 16 letech. Moderovala Studio ČT2, Interview ČT24 a mimořádné vysílání v případě významných politických a společenských událostí. Za rok 2010 byla oceněna cenou TýTý v kategorii Objev roku. Začínala v ekonomické redakci ČT24 a postupně se stala moderátorkou Událostí a Událostí, komentářů. V roce 2018 se zúčastnila také taneční soutěže StarDance, skončila před branami finále.

Moderování pořadů Události a Události, komentáře ukončila loni v létě i Světlana Witowská (47). Oba posty opustila z osobních důvodů a na vlastní žádost. Vrátila se k moderování Interview ČT.

Redaktorka Witowská v Událostech skončí v létě, nikdo nový nyní nepřijde. Moderátoři se budou střídat

Členy týmu Událostí jsou nyní Marcela Augustová, Michal Kubal, Martin Řezníček a Jakub Železný. Od podzimu jej dočasně posílily Jana Peroutková a Linda Bartošová.

DVTV vznikla kolem bývalých moderátorů a editorů pořadu Události, komentáře České televize zhruba před šesti lety. Rozhovory, debaty a video komentáře DVTV publikuje zpravodajský server Aktuálně.cz.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...

Mohlo by vás zajímat