Březnickému pivovaru v posledních letech klesal výstav, vařil zhruba 3 000 až 4 000 hektolitrů piva ročně. „Pivovar v posledních několika letech prošel mnoha zkouškami, mimo jiné pandemií covidu, čelil zpřísňující se legislativě i neustále se zvyšujícím nákladům na provoz,“ uvedl ve svém prohlášení na Facebooku s tím, že výrobu prozatím přerušil a hledá řešení jak ji obnovit. Je otevřený spolupráci a jedná s několika partnery.
Pivovar v poslední době zaměstnával kolem deseti lidí. Ve vrátnici se nyní prodává pivo pouze v sudech a PET láhvích. „Doprodáme pivo a pivovar se utlumí. Než že by se úplně zavřel, ale hledá se nějaká varianta,“ potvrdil jeden z pracovníků, který si nepřál být jmenován. Podle některých informací chce majitel uvést do původního stavu severní historické křídlo a areál zpřístupnit veřejnosti.
Výroba ve ztrátě
Předloni pivovar utržil za výrobky a služby zhruba 11,4 milionu korun a skončil ve ztrátě 2,7 milionu, loňské výsledky zatím nejsou k dispozici. Pivovar v minulosti vyvážel například i do Ruska nebo do Švédska, odbyt měl také v Maďarsku či Dánsku. Výhodou bylo, že vařil pasterovaná piva, která mají delší trvanlivost.
Od roku 2008 vlastní březnický pivovar pražská investiční a konzultační společnost Ballena podnikatele Marka Šoltése. Předtím ho provozovala firma Pivovar Herold Breznice Holdings USA, ovládaná americkými finančními fondy. Kvůli špatné ekonomické situaci ho ale prodala.
V minulosti se v pivovaru vystřídalo několik nájemců. Zájem o jeho koupi kdysi projevil i bývalý majitel Bohemia Art a Poldi Ocel Vladimír Stehlík. Pivovar v minulosti produkoval ročně kolem 30 000 hektolitrů piva, obchodní podmínky už ale takový výstav neumožňují.