Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Playboy je na prodej, za 300 milionů dolarů

Ekonomika

  20:21
NEW YORK - Americká společnost Playboy Enterprises, která vydává pánský časopis Playboy, začala jednat o svém prodeji. Rozhovory vede se svým bývalým šéfem Jimem Griffithsem a společností soukromého kapitálu Golden Gate Capital. S odkazem na informované zdroje to napsala agentura Reuters. Cena by se měla pohybovat kolem 300 milionů dolarů (asi 5,15 miliardy Kč).

Marge Simpsonová na obálce Playboye foto: Reuters

Griffiths o transakci jedná společně s Golden Gate. Zdroj ale nechtěl k rozhovorům nic bližšího říci, protože jednání nejsou určena ke zveřejnění.

Jiné zdroje už ve čtvrtek uvedly, že Playboy odděleně jedná i se
společností Iconix Brand Group. Iconix vlastní a poskytuje licenci k oděvním značkám jako je Candies, Joe Boxer nebo Rocawear. Cílem Iconixu je přivést do společnosti Playboy Enterprises nakladatele, který by koupil časopis, firma by si ale nechala tu část skupiny, která poskytuje licenci ke značkovým oděvům.

Vedle svého proslulého pánského časopisu společnost Playboy vlastní i producentskou firmu a má další aktivity, které se točí kolem filmování. Poskytuje také licenci k používání svého loga, které symbolizuje králičí uši.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat