Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Playboy spustil 'bezpečný' web. Prohlížet ho můžete i v práci

Média

  20:47
CHICAGO - Příležitost dokázat svá tvrzení získali ti, kdo prohlašují, že si legendární časopis pro dospělé Playboy pořizují jen kvůli jeho článkům. Americká společnost Playboy Enterprises Inc. totiž zahájila provoz internetové stránky, která neobsahuje žádné akty a prý ji lze bezpečně prohlížet i v práci.

Firma Playboy spustila "bezpečný" web, který je prý vhodný i do kanceláří. foto: ČTK/AP

Na thesmokingjacket.com návštěvníci nenajdou žádný obrázek nahých či polonahých dívek, jako tomu je v případě serveru playboy.com. Cílovou skupinu Playboye, muže ve věku 25 až 34 let, chce společnost k obrazovce přilákat humorem v době, kdy je nejvíce pravděpodobné, že budou u počítače, tedy v práci.

"Mnoho našich návštěvníků se zaloguje (na playboy.com) po práci a my jsme zjistili, že jsme zmeškali skvělou příležitost oslovit je, když jsou nejčastěji online: když sedí za stolem, nepracují, posílají e-maily přátelům," řekl AP vedoucí vydání Playboye Jimmy Jellinek.

Stránka nebude obsahovat dlouhé rozhovory nebo podrobné články jako časopis. Místo toho chce být výrazně ne-závažná, jazykem jejích uživatelů takzvaně ROFL, z anglického rolling on the floor, laughing (válet se smíchy po podlaze).

Web má k dispozici fotoarchiv časopisu se snímky podobnými záběru play off dívek Palyboye z roku 1983, kde playmates oděné do plavek soutěží v přetahování lanem. Obsahovat bude i odkazy na vtipné přílohy kolující po internetu. Server jinak legendární časopis pro dospělé kromě umístění jeho symbolu, hlavy zajíčka, do jednoho z písmen názvu serveru nepřipomíná.

Název upomínající lehký kabát na doma vhodný pro chvíle odpočinku s doutníkem či dýmkou stránka získala podle oblíbeného oblečení zakladatele časopisu Hugha Hefnera. Server silkpajamas.com byl již zabrán.

Hlavní tvůrce webu Matt Gibbs uvedl, že stránka se v ideálním případě stane cílem těch, kteří se v práci nudí.

Stránka se bude neustále aktualizovat s cílem, aby se na ni návštěvníci vraceli v průběhu dne.

Podle mluvčí Playboye původní internetovou verzi časopisu měsíčně navštíví kolem šesti milionů návštěvníků. Pro TheSmokingJacket.com jich prý vedoucímu vydání Playboye ke spokojenosti stačí milion.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat