Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Koncertem na náplavce startuje Playtvak.cz. Přinese sitcomy i Genzera a Suchánka

Média

  18:15
První letní den startuje nový videoportál Playtvak.cz společnosti MAFRA. Na počest projektu se na pražské náplavce u Rašínova nábřeží koná velký koncert. V úvodu vystoupila kapela Vagyny Dy Praga. Nebude chybět ani Karel Gott.

Akce k zahájení provozu serveru playtvak.cz foto:  Michal Šula, MAFRA

Moderátor a režisér Jakub Kohák na zakotvené lodi s koncertním pódiem po čtvrté hodině novou internetovou televizi představil a všechny přítomné také pozval na exhibici tesání plejtváka z ledu, fotokoutek ve chřtánu velryby, nebo plackomat, tedy místo, kde si bude každý moci vyrobit svůj vlastní odznak.

Lidé můžou navštívit i stánek s grilovanými rybami, graffity show, nebo ledový bar. V něm ti, kteří přijdou oblečeni v červeném, což je barva nového webu, dostanou červený drink zdarma.

Na náplavce se na velkém plátně promítá i několik ukázek z připravovaných pořadů. Ty se budou věnovat zábavě, módě, vaření nebo nejrůznějším návodům.

„Věříme, že se nám podaří s vlastním nezpravodajským videoobsahem lidi zaujmout a snad i dobře pobavit. Nabídka našich pořadů je snad dostatečně široká na to, aby si tam každý našel to své,“ uvedl šéfproducent projektu Josef Koukolíček.

Akce k zahájení provozu serveru Playtvak.cz
Akce k zahájení provozu serveru Playtvak.cz

Hlavní budou vlastní nápady

Videoportál Playtvák se chce prosadit především vlastním obsahem. Nabízet bude sitcom, lifestylové příspěvky, ale i pořady o vaření nebo přehled novinek z Facebooku. 

Projekt počítá s dvacítkou programových řad a čtyřmi premiérami denně. Stanovena je i cílová skupina, tedy mladí ve věku 15 až 30 let. „Chceme oslovit hlavně lidi, pro které už televize není tradiční zdroj zábavy,“ uvedl člen představenstva MAFRA Tomáš Hanák.

Některé pořady Playtvák inzeruje jako „na hraně korektnosti“. Mezi lákadla patří návrat Richarda Genzera a Michala Suchánka, kteří budou dělat pořad „co by bylo kdyby...“. Za tahák lze považovat i sitcom Muž v hajzlu se zfilmovanými skeči herce La Putyky Jiřího Kohouta. Každý den vedle toho přibude jeden vlog, na nichž se budou podílet například snowboardistka Eva Samková nebo rapper Lipo. A plánují se i pořady o vaření či s lifestylovou nabídkou Hodinový manžel, Hairparáda nebo Být hezká.

Mafra se důrazem na videoobsah kromě získání nových „diváků“ snaží využít současný trend rostoucí videoreklamy. Současně počítá i s větším propojením svých médií, jako například s hudební televizí Óčko, v jejímž studiu se část obsahu nového portálu bude vytvářet. „Óčko a Playtvák se v budoucnu určitě budou nějak propojovat, ale prvním předpokladem je, že Playtvák bude úspěšný,“ poznamenal Hanák.

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...