Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plzeň získá významnou zahraniční investici

Ekonomika

  11:41
PLZEŇ - Novou pobočku vybuduje v Plzni americká firma Solectron z kalifornského Sillicon Valley. Firma z nejznámějšího světového technologického centra chce v průmyslové zóně Borská zaměstnat především počítačové specialisty.

Do Plzně míří významný zahraniční investor. foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Vzniknout má servisní centrum pro špičkovou elektroniku za 100 milionů korun.

"Společnost hledá 50 vysokoškoláků, mnohem víc lidí ovšem najde práci v podpůrných službách servisního střediska," řekl šéf CzechInvestu Tomáš Hruda. Firma přijme další zhruba stovku středoškoláků.

Podle ředitele patří firma k předním světovým dodavatelům výrobních a zákaznických služeb pro špičkovou elektroniku a plzeňské středisko nabídne zaměstnání řadě vysoce kvalifikovaných lidí.

Firma poskytuje výrobní a poprodejní servis nejvýznamnějším globálním společnostem z oblasti komunikačních sítí, telekomunikací, informační techniky a ukládání dat. Dále pracuje pro výrobce spotřebitelských produktů, automobilového průmyslu, průmyslových zařízení, zdravotnické techniky, letectví nebo bezpečnostních produktů.

"Ve svém oboru je jedním z nejvýznamnějších hráčů na světě," řekl Jiří Sochor z CzechInvestu. Jde o první investici Solectronu v ČR i ve východní Evropě.

ČR Američanům vyšla z podrobné analýzy další expanze. "V jejím rámci jsme posuzovali několik středoevropských zemí," řekl viceprezident Solectron Global Services Craig London. Firma se rozhodla pro ČR kvůli bohaté nabídce kvalifikovaných sil, solidní infrastruktuře, dlouhodobě udržitelným nákladům a proto, že má blízko ke všem evropským zákazníkům.

Plzeňská továrna Solectronu bude zajišťovat komplexní podpůrný servis pro výrobky svých zákazníků. Mezi její služby bude patřit administrace záruk, správa dílů, opravy, inovace starších produktů nebo odkup nevyužívané elektroniky za co nejvyšší ceny.

Solectron Corporation sídlí v kalifornském městě Milpitas a působí ve více než 20 zemích na pěti kontinentech. Za fiskální rok 2006 dosud ohlásil tržby 10,6 miliard amerických dolarů (zhruba 230 miliard Kč).
Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat