Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po 11 letech pravděpodobně skončí pořad Noc s Andělem

Média

  17:00
PRAHA - Česká televize (ČT) se rozhodla s koncem letošního roku ukončit existenci hudebního pořadu Noc s Andělem. Po téměř jedenácti letech a více než pěti stech vydáních pořadu bude jeho posledním dílem silvestrovské vydání. Dnes řekl jeho moderátor Pavel Anděl. ČT zprávu oficiálně nepotvrdila.

Moderátor Pavel Anděl s Jiřím Macháčkem foto: ČTK

"Žádný důvod zrušení pořadu mi neřekli. Pouze mě nechali vymyslet projekt na rok 2010, s nímž se sešly další dva projekty, které dostanou přednost, přestože jeden z nich má stejný formát jako Noc s Andělem," uvedl Anděl.

Mluvčí ČT Ladislav Šticha zatím zrušení pořadu Noc s Andělem nepotvrdil. "Nic není definitivně rozhodnuto, budeme o tom jednat rada ČT na svém zasedání 18. listopadu," uvedl. Dodal, že se uvažuje o "zrušení i zachování všech pořadů".

Z obrazovky ČT od příštího roku možná zmizí i další hudební pořad pro mladší generaci Pětka v pomeranči. Figuruje totiž na seznamu pořadů, které mohou v roce 2010 vypadnout z programového schématu.


Aneta Langerová v Noci s Andělem (Silvestr 2008)

Za jeho setrvání pořadu se postavili například hudebníci Dan Bárta, David Koller, Lou Fanánek Hagen či členové kapel Wohnout a Vypsaná Fixa. Podle mluvčího ČT o pořadu vedení televize teprve rozhodne.

Podle něj o zařazení pořadu do programového schématu rozhoduje několik faktorů, například kvalita pořadu, ohlas u diváků, náklady a také to, jak zapadá do koncepce vysílání.

Pořad Pětka v pomeranči, který se dříve jmenoval také Pomeranč či SuperPomeranč, vysílá ČT přibližně čtyři roky. Jeho posláním je podle jeho moderátora Martina Zellera mapovat tu část domácí i zahraniční hudební scény, která je většinou tuzemských televizních stanic neprávem opomíjena.

Silvestr oslaví Finále Grande

Tvůrci pořadu Noc s Andělem na 28. listopadu připravili jubilejní pětistý díl, v němž se v pětihodinovém speciálu přijdou rozloučit někteří z téměř 2000 hostů, kteří v průběhu let do Noci s Andělem zavítali.

"Přivítáme například Dagmar Havlovou a Václava Havla, Hanu Hegerovou, Bolka Polívku, Michala Horáčka, Anetu Langerovou, Michala Dvořáka nebo Karla Šípa," sdělil Anděl.


Vypsaná fixa v noci s Andělem (Silvestr 2008)

V posledním silvestrovském dílu, který autorský tým nazval Finále Grande, mimo jiné živě zahrají kapely Divokej Bill, Wohnout, Blue Effect a Vypsaná fixa.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat