Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po billboardech zaplatí Mattoni ČT seriál o svém zakladateli

Ekonomika

  13:55aktualizováno  16:41
PRAHA - Partnerství Karlovarských minerálních vod a České televize vyústí v natáčení výpravného historického seriálu Prodavač vod o Heinrichovi Mattonim. Výrobce minerálky nedávno zaplatil veřejnoprávní televizi billboardovou kampaň k 60. výročí vysílání a nově se bude finančně podílet také na natáčení dlouho připravovaného projektu za 100 milionů korun.

Podnikatel a průmyslník Heinrich baron Mattoni. foto: mattoni.cz

„Už to není jen ve stádiu úvah, ale už se bavíme o konkrétních věcech a dohodách,“ potvrdil serveru Lidovky.cz oživení projektu Jan Kuděla, šéf produkční společnosti Golem film, která seriál připravuje. Podle Kuděly by se projekt měl rozjet v červenci a samotné natáčení odstartuje na přelomu roku.

Česká televize zatím oficiální prohlášení nevydala. „Nově schválené programové projekty standardně prezentujeme na plánovaných tiskových konferencích, a to ve chvíli, kdy jsou finálně schválené a smluvně stvrzené,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí televize Michaela Fričová.

Podle serveru Borovan.cz by se ale smlouvy měly podepisovat v těchto dnech, což potvrzuje i Kuděla. Podle něj by se Karlovarské minerální vody měly na projektu za zhruba 100 milionů korun podílet „dosti zajímavým způsobem.“ Konkrétní částku ale Kuděla sdělit nechtěl.

ČTĚTE TAKÉ:

Server Lidovky.cz minulý týden informoval o tom, že 600 billboardů k 60. výročí vysílání České televize financují právě Karlovarské minerální vody. Mluvčí firmy Bibiana Beňová sponzorství vysvětlovala úspěšnou dlouhodobou spoluprácí a také jako cennou příležitost připomenout 140. výročí značky Mattoni.

Scénář k třináctidílnému seriálu napsal nynější šéfdramaturg ČTJan Otčenášek už v devadesátých letech minulého století na základě úspěšné knihy Dravec Mattoni.

Natáčet už se mělo původně v roce 2003, tehdy ale plány zhatily spory s majitelem práv. O osm let později pak Česká televize projekt zastavila z důvodů škrtů, nákladný projekt za 100 milionů by se totiž měl točit i ve Vídni, Paříži nebo Spojených státech.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...