Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Po Janečkovi chce pořad 'Volejte řediteli' i šéf rozhlasu

Média

  13:59
PRAHA - Oba nedávno zvolení ředitelé veřejnoprávních médií chtějí zlepšit komunikaci s koncesionáři metodou, kterou proslavil šéf komerční Novy Vladimír Železný. Pořad typu Volejte řediteli, který v létě v ČT slíbil Jiří Janeček, zvažuje i čerstvý šéf Českého rozhlasu Richard Medek.

Vladimír Železný a jeho pořad Volejte řediteli foto: Lidové noviny

"Pro zlepšení obrazu Českého rozhlasu a informovanosti posluchačů zvážím zavedení pravidelného pořadu "Volejte řediteli", který bude určen nejenom generálnímu řediteli, ale i členům Rady ČRo a dalším manažerům Českého rozhlasu," napsal Medek v kandidátském projevu.

Pro rozhlas by to nebyla novinka, naposledy takový pořad vysílal loni 19. ledna. Byl hodinový a tehdejší ředitelka Radiožurnálu Barbora Tachecí v něm vysvětlovala razantní programové novinky, které vzbudily emoce a protesty některých posluchačů.

Ředitele ČT Janečka zase nápad na pořad umožňující přímou komunikaci s diváky zaujal v projektu Jany Bobošíkové, která kdysi na Nově také pracovala a ve volbě v létě neúspěšně kandidovala proti němu.

"Bývalý ředitel Novy Železný měl výborný nápad s pořadem Volejte řediteli, tak proč něco podobného neudělat? Konec konců, myslím si, že by to bylo fajn," řekl Janeček novinářům v červenci těsně po svém znovuzvolení. Jak později řekl serveru Aktuálně, pořad ale zavede nejdřív příští rok.

Autor:

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...