Kromě Matragi bylo osloveno původně dalších 13 tuzemských módních tvůrců, v poslední fázi ale jednal pouze s ní. "Od ukončení jednání s paní Blankou Matragi jsme doposud neoslovili žádné další návrháře. V tuto chvíli se přikláníme zůstat u stávajících uniforem," uvedl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení Českého Aeroholdingu.
Konec jednání mezi státní firmou a Blankou Matragi způsobila vzájemná neshoda ohledně podoby smlouvy. Podepsat závaznou smlouvu totiž módní návrhářka odmítla. Vadilo jí, že by její návrhy uniforem procházely připomínkováním ze strany Aeroholdingu a že by je tak bez její kontroly mohl upravovat někdo další.
Největší obměna uniforem v rámci Českého Aeroholdingu měla nastat v roce 2015, kdy končí životnost velké části stejnokrojů personálu ČSA. Jde o uniformy z poslední obměny v roce 2006.
Nynější uniformy pracovníků ČSA navrhoval i šil Oděvní podnik Prostějov, který ale v roce 2010 zkrachoval. Právě podle těchto původních vzorů se budou s největší pravděpodobností šít nové stejnokroje i nadále. Společnost totiž podle Vysoudila nevylučuje, že v budoucnu otázku zcela nových uniforem opět neotevře, nyní to ale není aktuální.
ČTĚTE TAKÉ: |
Uniformy obléká zhruba tisícovka ze čtyř a půl tisíce lidí, které Aeroholding zaměstnává. Kromě ČSA jde o zaměstnance pražského Letiště Václava Havla nebo firmy Czech Airlines Handling, která se zabývá odbavováním cestujících a letadel.
Vzniknout měly pouze grafické návrhy, zakázky na ušití nových uniforem by Aeroholding vypisoval až podle aktuální potřeby.