11. dubna 2011 13:53 Lidovky.cz > Byznys > Auto - Aktuality

Podívejte se na budoucí Mercedes-Benz třídy A

Nový koncept mercedesu třídy A | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový koncept mercedesu třídy A | foto: Reprofoto

PRAHA Již za dva týdny se na autosalonech v New Yorku a Šanghaji představí koncept nového "áčka". Do výroby má přijít už za rok. Sama automobilka o nové A třídě hovoří jako o začátku nové generace kompaktních vozů. Design konceptu, který má být velice blízký sériovému provedení, se netají inspirací u větších modelů německé značky.

Najdeme zde křivky vycházející z Mercedesu CLS nebo R třídy. Na místě dříve používaného useknutého čumáku teď trůní znatelně delší kapota a celý vůz vypadá nesrovnatelně dynamičtěji než předchůdce. "Áčko" se zkrátka od základu změnilo.

Více k tématu najdete na www.autoweb.cz

Koncept se již za pár dní ukáže na dvou světových autosalonech. Sériová výroba Mercedesu A třetí generace má být zahájena příští rok. Z toho jasně plyne, že definitivní podobu vozu představí automobilka na domácím frankfurtském autosalonu, který se koná již na podzim.

Koncept má pod kapotou přeplňovaný zážehový čtyřválec s přímým vstřikem paliva. Motor má objem dva litry, výkon 154 kW (210 koní) a spolupracuje s dvoujspojkovou převodovkou. Ani u konceptu nechybí logo BlueEFFICIENCY, hlásající, že jsou ve voze použity úsporné technologie jako je třeba start-stop systém.

Zatímco exteriér sériové verze Mercedesu třídy A se asi zase tak moc lišit od konceptu nebude, u interiéru lze očekávat zcela opačnou situaci. Zejména hi-tech palubní deska s agresivním rudým podsvícením přístrojů ale i volantu určitě dostane konvenční vzhled.

Každopádně se už nyní těšíme na setkání s vozem na živo na půdě frankfurtského autosalonu, který otevře brány pro veřejnost 15. září. Naše zpravodajství ale tradičně odstartují novinářské dny začínající již 13. září.

, Lidovky.cz