Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podnikatelé hrozí: Pokud Zlínsku povládnou komunisté, odejdeme

Ekonomika

  22:20
ZLÍN - Vláda s účastí komunistů ve Zlínském kraji zvedla prudkou vlnu nevole u části místních podnikatelů. Pohrozili, že pokud bude KSČM skutečně u moci, přesunou sídlo svých firem jinam.

Podnikatel Radek Hegmon před krajským sídlem - Baťovým mrakodrapem. V pozadí instalace - socha Bati se běžně dívá směrem k budově. Vzhledem k vládě KSČM se však i Baťa musel 'otočit' zády. foto: Miloš Šenkýř, Lidové noviny

"Vážně uvažujeme o tom, že pokud se politici nechytnou za nos, změníme sídlo našich firem do kraje, kde nevládnou komunisti," řekl serveru Lidovky.cz Radek Hegmon, jeden z dvojice majitelů společnosti mmcité, která zaměstnává asi 200 lidí.

A vzápětí dodává. "Nejde ale jen o naši firmu. Víme o dalších podnikatelích, kteří jsou ochotni to udělat," říká k možnosti přesídlení firem Hegmon.

Ptejte se Radka Hegmona

Podnikatel bude ve středu odpoledne odpovídat na dotazy čtenářů serveru Lidovky.cz. Otázku mu můžete položit ZDE.

Koaličních variant bylo více

Před týdnem podepsali ve Zlínském kraji koaliční smlouvu vítězná strana voleb ČSSD, komunisté a zemanovci. To se podnikatelům nelíbí. Upozorňují, že výsledek voleb nabízel vyjednat několik koaličních variant a to bez účasti komunistů (viz box).

Volby v kraji

Volby ve Zlínském kraji vyhrála s 12 mandáty ČSSD, druzí jsou s 10 křesly lidovci a třetí s 9 komunisté. Na dalších místech skončily STAN/TOP 09 a ODS (po pěti mandátech) a jako poslední se do zastupitelstva dostali zemanovci se čtyřmi zástupci.

Ve Zlínském kraji v končícím i předchozím volebním období vládla koalice občanských a sociálních demokratů a KDU-ČSL

Přesto se nakonec vítězná ČSSD rozhodla jít do koalice s KSČM. S tím někteří podnikatelé nesouhlasí a rozhodli se, že nebudou jen nečině přihlížet. Sepsali petici, jejímž podpisem mohou lidé vyjádřit nesouhlas s vládnutím KSČM v kraji. Dostupná je na adrese www.kr-gottwaldovsky.cz, název adresy odkazuje na dobu socialismu a vládnoucí úlohy komunistické strany, kdy město Zlín neslo název Gottwaldov.

"Opravdu si myslíme, že je nemorální, aby z Baťova mrakodrapu vládli Zlínskému kraji komunisté. Jestliže poctivě pracujeme a platíme daně, nechceme, aby je za nás přerozdělovali lidé 'budující socialismus'! Historická zkušenost naší země velí se mít na pozoru!" píší iniciátoři petice. Pod ni se zatím nashromáždilo zhruba 2000 podpisů.

Petici chtějí podnikatelé odevzdat ve čtvrtek, kdy je naplánováno první jednání nových zastupitelů a o složení koalice se během něj bude hlasovat. Podnikatelé věří, že ještě mohou koaliční dohodu zvrátit.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku
Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku

Víte, jaký je rozdíl mezi slovy zábavní a zábavný? V případě BruNO family parku v Brně rozhodně žádný! Vydejte se spolu s námi do zábavního parku,...

Mohlo by vás zajímat