Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podvody v desítkách miliónů eur. Internetoví pachatelé zadrženi, jsou mezi nimi i Češi

Ekonomika

  16:34
Berlín/Sofia - Síť podvodníků působících na internetu údajně připravila v Evropě o desítky miliony eur tisíce investorů. Vyšetřovatelé v bavorském Bamberku dnes informovali, že v této souvislosti bylo kvůli podezření z podvodu na základě německého zatykače v úterý zadrženo pět lidí v Bulharsku, kromě Bulharů jsou mezi nimi také občané Česka a Černé Hory.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Shutterstock

Zároveň policie prohledala několika objektů zejména v Sofii a objevila velké množství důkazů.

Pachatelé prý klientům tvrdili, že provozují platformy pro obchod s různými finančními instrumenty. Přesvědčili je, aby si u nich otevřeli konto, jejich peníze ovšem nikdy nijak neinvestovali. Podle vyšetřovatelů se oběťmi podvodníků stali lidé z celé v Evropě, jen v Německu jich je několik tisíc.

Policie tento případ vyšetřuje už delší dobu, píše agentura DPA. Před necelým rokem strážci zákona zadrželi devět podezřelých v Srbsku a v Bulharsku. Při domovních prohlídkách zajistili skoro 2,5 milionu eur (65,4 milionu korun). Krátce před Vánocemi se zatýkalo i na Ukrajině, v cele skončilo několik osob, kterým byly v rámci vyšetřování zabaveny nemovitosti, luxusní auta a hotovost v hodnotě až 50 milionů eur.

Autor:

Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy
Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy

Podvodníci dávno neprodávají jen předražené hrnce. Nyní na to jdou ještě rafinovaněji a nachytat mohou kohokoliv z nás. Upozorňuje na ně unikátní...

Mohlo by vás zajímat