Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Podvody v desítkách miliónů eur. Internetoví pachatelé zadrženi, jsou mezi nimi i Češi

Ekonomika

  16:34
Berlín/Sofia - Síť podvodníků působících na internetu údajně připravila v Evropě o desítky miliony eur tisíce investorů. Vyšetřovatelé v bavorském Bamberku dnes informovali, že v této souvislosti bylo kvůli podezření z podvodu na základě německého zatykače v úterý zadrženo pět lidí v Bulharsku, kromě Bulharů jsou mezi nimi také občané Česka a Černé Hory.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Shutterstock

Zároveň policie prohledala několika objektů zejména v Sofii a objevila velké množství důkazů.

Pachatelé prý klientům tvrdili, že provozují platformy pro obchod s různými finančními instrumenty. Přesvědčili je, aby si u nich otevřeli konto, jejich peníze ovšem nikdy nijak neinvestovali. Podle vyšetřovatelů se oběťmi podvodníků stali lidé z celé v Evropě, jen v Německu jich je několik tisíc.

Policie tento případ vyšetřuje už delší dobu, píše agentura DPA. Před necelým rokem strážci zákona zadrželi devět podezřelých v Srbsku a v Bulharsku. Při domovních prohlídkách zajistili skoro 2,5 milionu eur (65,4 milionu korun). Krátce před Vánocemi se zatýkalo i na Ukrajině, v cele skončilo několik osob, kterým byly v rámci vyšetřování zabaveny nemovitosti, luxusní auta a hotovost v hodnotě až 50 milionů eur.

Autor: