Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pojišťovny hlásí škody po povodních: zatím 100 milionů

Ekonomika

  18:27
PRAHA - Největší tuzemské pojišťovny, Česká pojišťovna (ČP) a Kooperativa, evidují do dneška kvůli záplavám přes 3000 pojistných událostí se škodou za více než 100 milionů korun. Z pátečních odhadů všech pojišťoven vyplývá, že celkové škody by se mohly pohybovat mezi 400 až 500 miliony korun.

Povodně 2009 foto: ČTK

Největší nárůst hlášení pojišťovny očekávají po víkendu. Během víkendu přijali operátoři klientského servisu České pojišťovny přes 500 hlášení nových škod. Pojišťovna nyní odhaduje celkový počet událostí na 7000 s celkovými škodami za 200 milionů korun.

Jen z Novojičínska má ČP hlášeno 1200 událostí, na Jesenicku odhaduje pojišťovna počet škod na 1000 až 1500. Na jihu Čech v žádném okrese nepřekročil počet událostí stovku.

Kooperativa eviduje nyní v Moravskoslezském kraji 500 událostí za skoro 100 milionů korun. "V jižních Čechách máme nahlášeno zatím přibližně 50 škod za pět milionů korun," uvedl mluvčí pojišťovny Marek Vích.

Z pátečních údajů pak dále vyplývá, že Allianz odhaduje několik stovek škod v předpokládané výši 75 milionů Kč. Česká podnikatelská pojišťovna registrovala k pátku okolo 150 nahlášených pojistných událostí, odhadované škody přesahují 50 milionů Kč.

Generali měla ve čtvrtek nahlášeno 200 škod za celkem šest milionů Kč. Pojišťovna UNIQA registrovala přibližně 60 škod za osm milionů korun. Škody z povodní nahlášené na ČSOB Pojišťovnu překročily hranici 15 milionů korun.

Hydrometeorologové prodloužili varování před přívalovými dešti až do středy. Pro Plzeňský, Jihočeský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj platí až do středy povodňové ohrožení, v Královéhradeckém kraji povodňová bdělost. Povodně si vyžádaly v Česku 13 obětí. Mrtví jsou kvůli povodním i v Polsku a Rakousku.

Autoři: ,

Deníčková soutěž: Napište příběh nejen o sexu a vyhrajte valentýnskou cenu
Deníčková soutěž: Napište příběh nejen o sexu a vyhrajte valentýnskou cenu

Sdílejte příběhy o randění, sexu nebo lásce a vyhrajte dva lubrikační gely pjur WOMAN ve dvou variantách, které zaručí tu nejdivočejší noc....

Mohlo by vás zajímat